Radosław Fogiel: służba zdrowia cały czas jest drożna

Polska
Radosław Fogiel: służba zdrowia cały czas jest drożna
Polsat News
Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel

- Sytuacja jest trudna, dramatyczne wypadki na pewno się zdarzają i robimy wszystko, by tak się nie działo. Wciąż jednak to przypadki jednostkowe - podkreślił w "Graffiti" wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Podkreślił, że "służba zdrowia cały czas jest drożna".

Trzecia fala pandemii koronawirusa nie słabnie. Reporter "Wydarzeń" Artur Molęda dotarł do nagrań-zapisów korespondencji między załogami karetek a dyspozytornią. 

 

ZOBACZ: Dramatyczne nagrania z karetek. "Mają minus pięć miejsc"

 

"Ratownik: Stoimy pod izbą przyjęć na Orłowskiego. Bez szans na przyjęcie. Przed nami 178 odpisane, my nawet nie idziemy, nie próbujemy. Co robić dalej?

 

Dyspozytor: 102 w takim razie dla ciebie Otwock, Reymonta" - to tylko jeden z przykładów.

"To przypadki jednostkowe"

Pytany o takie zdarzenia, Fogiel odparł: "sytuacja jest trudna, dramatyczne wypadki na pewno się zdarzają".

 

- Minister zdrowia, NFZ robią wszystko, by się nie zdarzały, jednak to wciąż przypadki jednostkowe. (…) Służba zdrowia cały czas jest drożna. (...) Bez wątpienia pomaga fakt zaszczepienia medyków - zaznaczył.

 

ZOBACZ: Rafał Trzaskowski wyszedł ze szpitala. "Ta choroba atakuje także psychikę"

 

Podkreślił, że - jeśli chodzi o szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym - uruchamiane są kolejne łóżka.

 

- Ale wąskim gardłem całego sytemu w Polsce w coraz większym stopniu jest brak kadry medycznej. To problem, z którym mierzymy się jako kraj. (…) Podjęliśmy decyzję, by temu zaradzić, ale proces kształcenia lekarzy trochę trwa - wyjaśnił Fogiel.

 

WIDEO: Radosław Fogiel w "Graffiti"

  

"Taka jest biologia"

 

Prowadzący program Grzegorz Kępka pytał o ewentualne wprowadzenie stanu wyjątkowego.

 

- To środek z kategorii tych ostatecznych. Dziś działamy na podstawie ustawy. Wirus istnieje i, gdy kontaktujemy się z kimś, możemy go zakazić - tego nie uregulujemy żadną ustawą ani żadnym stanem nadzwyczajnym. Taka jest biologia. Dużo więcej zależy od nas samych. Formalnie, wprowadzenie któregoś ze stanów nadzwyczajnych daje narzędzia, ale jeśli w społeczeństwie nie będzie przekonania, że trzeba być odpowiedzialnym i się chronić, to nawet najcięższa kategoria stanu wyjątkowego na to nie poradzi. Jeśli uznamy, że takie działania są niezbędne, to je wykonamy - mówił wicerzecznik PiS.

 

ZOBACZ: Ślub na oddziale covidowym. "Z uwagi na ciężki stan męża bardzo nam zależało"

 

Jego zdaniem część opozycji, która obecnie chce wprowadzenia stanu wyjątkowego "w momencie faktycznej decyzji zaczęłaby mówić w Parlamencie Europejskim o końcu demokracji i państwie policyjnym".

 

Poprzednie odcinki programu dostępne są tutaj.

ac/msl/ml//Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie