Lublewo. Wypadek szambiarki. Nieczystości wylały się na drogę

Polska
Lublewo. Wypadek szambiarki. Nieczystości wylały się na drogę
OSP Lublewo
Do wypadku doszło na łuku drogi. Kierujący wozem asenizacyjnym był trzeźwy

Wystarczyła chwila, aby wóz asenizacyjny kierowany przez 28-latka przewrócił się, tarasując drogę, a przewożone nim płynne nieczystości wylały się na jezdnię. Do czasu, aż służby nie uporały się z ich posprzątaniem, szosa była zablokowana. Policja sprawdza, dlaczego kierowca stracił kontrolę nad pojazdem i ma wstępne przypuszczenia.

Do wypadku doszło w Lublewie Gdańskim (woj. pomorskie), około 15 kilometrów od Trójmiasta. Wówczas tamtejszą drogą powiatową nr 2022G jechał wóz asenizacyjny, przewożący szambo. Za jego kierownicą siedział 28-latek.

 

ZOBACZ: Kierowca pojazdu asenizacyjnego "po kresce". Narkotyki w pojeździe i w mieszkaniu

 

Z nieustalonych jeszcze przyczyn, mężczyzna na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Tuż po tym szambiarka przewróciła się na bok, blokując przejazd, a przewożone w jej cysternie nieczystości wylały się na asfalt.

 

Wstępne podejrzenia policji

 

- Policjanci sprawdzili trzeźwość 28-latka, nie był pod wpływem alkoholu. Ocenili też stan techniczny pojazdu i nie mieli do niego zastrzeżeń - poinformował polsatnews.pl sierż. szt. Karol Kościuk z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim.

 

Wóz asenizacyjny pochodził z 1993 roku. Na czas sprzątania nieczystości droga powiatowa była zablokowana. Na miejscu zjawili się również strażacy-ochotnicy.

 

Obecnie działamy przy wypadku drogowym w miejscowości Bielkowo, przez dłuższą chwilę droga pozostanie nieprzejezdna .

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna w Lublewie Poniedziałek, 29 marca 2021

 

Policja podejrzewa, że do wypadku przyczynił się sposób, w jaki mężczyzna prowadził pojazd, lecz nie jest to jeszcze ich ostateczna ocena. 

wka/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie