Tande zostanie wybudzony ze śpiączki. Są wyniki badań skoczka

Świat
Tande zostanie wybudzony ze śpiączki. Są wyniki badań skoczka
PAP/Grzegorz Momot
Wypadek skoczka wyglądał koszmarnie, ale badania przeprowadzone przez lekarzy oraz tomografia nie stwierdziły poważniejszych urazów głowy i kręgosłupa szyjnego.

W sobotę rozpoczął się powolny proces wybudzania Daniela Andre Tandego ze śpiączki farmakologicznej - poinformował w niedzielę Norweski Związek Narciarski. 27-letni skoczek miał poważny upadek podczas serii próbnej przed czwartkowymi zawodami Pucharu Świata w Planicy.

Tande został natychmiast przetransportowany do szpitala w Lublanie. Przebywa z nim tam kierownik norweskiej reprezentacji Clas Brede Brathen.

 

ZOBACZ: Koszmarny wypadek Tandego w Planicy. Nowe informacje ws. stanu zdrowia

 

- To proces powolny. Jego stan jest stabilny. Zrobiono dodatkowe badania, by wybudzanie ze śpiączki przebiegało w najlepszy z możliwych sposobów - poinformowała lekarz norweskiego związku Guri Ranum Ekas.

 

 

Przebite płuco

 

Jak wykazały wcześniejsze badania Tande ma złamany obojczyk i przebite płuco.

 

- Badania przeprowadzone przez zespół lekarzy różnych specjalizacji oraz tomografia nie stwierdziły poważniejszych urazów głowy i szyjnej części kręgosłupa - wyjaśniła Ekas.

 

Tande zaraz po wyjściu z progu stracił równowagę w locie i z olbrzymią siłą uderzył w zeskok na 99. metrze. Do karetki trafił nieprzytomny, a po ustabilizowaniu śmigłowcem został przetransportowany do szpitala w Lublanie

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie