Ochłodzenie, deszcz i silny wiatr. Pogoda na weekend

Polska
Ochłodzenie, deszcz i silny wiatr. Pogoda na weekend
Pixabay
W weekend czeka nas ochłodzenie, deszcz i silny wiatr.

W weekend pogoda będzie wyjątkowo niespokojna. Spodziewamy się najróżniejszych rodzajów opadów, w dodatku porywistego wiatru oraz bardzo dużych wahań temperatury i ciśnienia.

W pierwszy dzień weekendu z zachodu na wschód kraju będzie wędrować front atmosferyczny z opadami deszczu, które miejscami mogą być obfite, ale głównie przelotne. Na zachodzie i północy możliwe burze. Na wschodzie będzie pogodnie, zachmurzy się i zacznie padać dopiero późnym popołudniem.
 
Nawet 17 stopni
 
Temperatura będzie mocno zróżnicowana. Na zachodzie, gdzie rozpada się najszybciej, termometry pokażą najwyżej 5-7 stopni. Z kolei na wschodzie, gdzie załamanie pogody dotrze najpóźniej, odnotujemy nawet 17 stopni.
 
W trakcie opadów południowy, skręcający na zachodni, wiatr może być porywisty, do 50-70 km/h, a podczas burz jeszcze silniejszy. Może powodować lokalne szkody materialne. Ciśnienie w drugiej połowie dnia zacznie gwałtownie rosnąć.
 
Prognoza pogody na sobotę
Prognoza pogody na sobotę
Pogoda na niedzielę
 
W niedzielę aura uspokoi się, ale wcale nie oznacza to, że będzie słonecznie. Niestety, niebo nad większością regionów będzie się chmurzyć, chociaż z przejaśnieniami. Miejscami na północy i wschodzie spadnie deszcz, a rano i wieczorem także deszcz ze śniegiem i śnieg.
 
Temperatura nie będzie już tak kontrastowa. W najcieplejszym momencie dnia na termometrach ujrzymy od 4 stopni na północnym wschodzie do 10 stopni na południowym zachodzie. Wiatr z zachodu będzie umiarkowany i silny, w porywach do 40-50 km/h.
 
Prognoza pogody na niedzielę
Prognoza pogody na niedzielę
 
TwojaPogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie