MZ: w przyszłym tygodniu ruszamy z projektem szerokiej rehabilitacji postcovidowej

Polska
MZ: w przyszłym tygodniu ruszamy z projektem szerokiej rehabilitacji postcovidowej
PAP/Artur Reszko
Ministerstwo poinformowało, że wkrótce ogłosi szczegóły projektu dotyczącego rehabilitacji osób, które mają powikłania zdrowotne po przejściu koronawirusa.

W przyszłym tygodniu ruszamy z projektem szerokiej rehabilitacji postcovidowej. Wkrótce minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosi szczegóły projektu - poinformował w sobotę na Twitterze resort zdrowia.

Lider PO Borys Budka zaprezentował w sobotę pakiet propozycji na rzecz reformy służby zdrowia. Jednym z elementów programu jest bilans zdrowia Polaków po COVID-19.

 

ZOBACZ: Nowy lek na Covid-19. "Działa przeciwko wszystkim wariantom koronawirusa"

 

Również w sobotę, po konferencji Platformy Obywatelskiej, Ministerstwo Zdrowia poinformowało na Twitterze o własnym programie rehabilitacji postcovidowej. "W przyszłym tygodniu ruszamy z projektem szerokiej rehabilitacji postcovidowej. Wkrótce minister Adam Niedzielski ogłosi szczegóły projektu - zapowiedziało MZ.

 

 

80 proc. to wariant brytyjski

 

Resort zdrowia zdementował też część informacji, które pojawiły się na konferencji PO. Jedna z nich - umieszczona na infografice - mówiła, że udział brytyjskiej mutacji koronawirusa wynosi obecnie 90 proc.

 

 

"Zgodnie z wynikami prac zespołu sekwencjonującego prof. Krzysztofa Pyrcia obecność wersji brytyjskiej koronawirusa w PL to nie 90 proc., jak podają niektórzy politycy ale 80 proc. Sekwencjonowaniem dodatkowo zajmuje się teraz Uniwersytet w Białymstoku" - podało ministerstwo na Twitterze.

 

Na innej grafice znalazł się postulat, by przekazać uprawnienia do szczepienia dla pielęgniarek bez udziału lekarza.

 

 

"Mówmy prawdę: umożliwienie kwalifikacji do szczepienia przez inne zawody medyczne niż lekarz zakłada projekt zmiany ustawy o chorobach zakaźnych i zakażeniach u ludzi. Projekt przeszedł przez Sejm, a senatorowie zgłosili poprawki nie wnoszące wartości merytorycznej, co wydłuży proces legislacyjny" - napisało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze

rsr/ / PAP / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie