Jarosław Gowin opuścił szpital. "Statystyki są nieubłagane"

Polska
Jarosław Gowin opuścił szpital. "Statystyki są nieubłagane"
Polsat News
Jarosław Gowin, wicepremier i lider Porozumienia

Po 14 dniach intensywnego leczenia opuściłem właśnie szpital. Wielkie podziękowania dla WSPANIAŁEGO personelu medycznego - napisał na Twitterze Jarosław Gowin. Wicepremier i prezes Porozumienia poinformował o zakażeniu koronawirusem 14 marca.

Jarosław Gowin przebywał w jednym z warszawskich szpitali. Jak przekazał w połowie marca w rozmowie z polsatnews.pl jego bliski współpracownik Jan Strzeżek, "wicepremier czuł się jak w trakcie bardzo mocnej grypy".

 

Dwa tygodnie intensywnego leczenia

 

Z wpisu zamieszczonego w sobotę przez Jarosława Gowina, wynika, że choroba nie przebiegała w sposób łagodny i "po 14 dniach intensywnego leczenia opuścił szpital.

 

Podziękował medykom i zaapelował do wszystkich. "Wielkie podziękowania dla WSPANIAŁEGO personelu medycznego. Dbajmy, proszę, wszyscy o siebie i innych. Statystyki są nieubłagane. 30 tys. zakażeń dziennie to 900 śmierci w ciągu kilku tygodni. Zdrowia Wam wszystkim!"

 

Więcej ludzi w szpitalach

 

Obłożenie szpitali wzrosło o blisko 20 proc. w stosunku do poprzedniego tygodnia. MZ w sobotę podało, że w szpitalach przebywa 28 574 chorych na COVID-19, czyli 795 więcej niż poprzedniej doby. Terapii respiratorowej wymaga 2 823 chorych, o 93 więcej niż dzień wcześniej.

 

Resort poinformował, że dla pacjentów z COVID-19 przygotowano 37 961 łóżek i 3 653 respiratorów. Wolnych pozostaje 9 387 łóżek i 830 respiratorów.

 

sgo/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie