Karnet na siłownię za... niezaszczepienie się. "Wierzymy w ćwiczenia i dietę"

Świat
Karnet na siłownię za... niezaszczepienie się. "Wierzymy w ćwiczenia i dietę"
Pixabay/AberroCreative
Kontrowersyjny właściciel siłowni przygotował nową "promocję"

Właściciel siłowni w New Jersey (USA) Ian Smith już na początku pandemii postanowił sprzeciwić się restrykcjom i otworzył lokal mimo obostrzeń. Teraz postanowił wyjść z nową "promocją" - oferuje darmowy karnet osobom, które zrezygnują z zaszczepienia się przeciw COVID-19.

Na całym świecie prywatne firmy przyłączają się do kampanii propagujących szczepienia. W Izraelu zachęcano młode osoby darmowym, bezalkoholowym drinkiem. Z kolei w Stanach Zjednoczonych za pokazanie certyfikatu potwierdzającego szczepienie, sieć Krispy Kreme oferuje darmowe pączki.

 

ZOBACZ: USA. Nowa zalecenia pandemiczne. Zaszczepieni mogą spotykać się bez maseczek

 

Swoją odpowiedź na kolejne akcje przygotował Ian Smith. Właściciel siłowni Atilis Gym w Bellmawr w New Jersey w maju 2020 r. otworzył biznes sprzeciwiając się obostrzeniom wprowadzonym przez gubernatora Phila Murphy'ego. Smith podobne akcje organizował również w kolejnych miesiącach - łącznie nałożono na niego 130 tys. dolarów kary.

"Powiedziałem coś złego?"

Teraz kontrowersyjny przedsiębiorca wpadł na kolejny pomysł promocji swojej siłowni.

 

"W świetle tego, że Krispy Kreme oferuje swoim klientom darmowe pączki za przyjęcie szczepionki, my w The Atilis Gym rozdajemy darmowe członkostwa wszystkim, którzy się nie zaszczepili" - napisał na Twitterze we wtorek.

 

 

"Wierzymy w zdrowie - w prawdziwy sposób - poprzez ćwiczenia, dobrą dietę, duże ilości witaminy D i cynku oraz przestrzeń do rozładowania stresu" - dodał.

 

Choć wpis polubiło ponad 5,5 tys. użytkowników, a ponad 2,8 tys. podało go dalej, w kolejnym wpisie Smith skarżył się na "falę hejtu". "Powiedziałem coś złego?" - zapytał.

 

Według danych Uniwersytetu Johna Hopkinsa, w New Jersey, od początku pandemii odnotowano blisko 900 tys. przypadków zakażeń. Zmarło 24 tys. 330 osób. W całych Stanach Zjednoczonych odnotowano ponad 30 mln 700 tys. przypadków, zmarło 559 tys. 744 pacjentów.

bas/grz/ CBS Philly, KIRO7
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie