W Polsce i Rumunii najmniej obywateli innych państw. Dane Eurostatu

Polska
W Polsce i Rumunii najmniej obywateli innych państw. Dane Eurostatu
Pexels
W Polsce i Rumunii cudzoziemcy stanowili mniej niż 1 proc. populacji

Polska i Rumunia to dwa kraje Unii Europejskiej z najmniejszym odsetkiem obywateli innych państw mieszkających na ich terytorium - podał w czwartek Eurostat. Na drugim końcu skali znajduje się Luksemburg.

W 2020 r. na terytorium UE mieszkały 23 miliony obywateli państw trzecich. Stanowi to 5,1 proc. całej populacji Unii Europejskiej.

 

Ponadto 13,5 mln obywateli jednego z państw Unii mieszkało na terytorium innego kraju Wspólnoty - wynika z danych Europejskiego Urzędu Statystycznego.

 

Państwem członkowskim UE o najwyższym odsetku obywateli innych krajów był Luksemburg - stanowili oni 47 proc. całkowitej populacji tego państwa.

 

ZOBACZ: Unia Europejska szykuje misje poszukiwań jaskiń na Księżycu, w których powstaną bazy

 

Wysoki odsetek obcokrajowców (10 proc. lub więcej) odnotowano też na Malcie i Cyprze, w Austrii, Estonii, na Łotwie, w Irlandii, Niemczech, Belgii i Hiszpanii.

 

W Polsce - mniej niż 1 proc. populacji

 

Natomiast w Polsce i Rumunii cudzoziemcy stanowili mniej niż 1 proc. populacji.

 

W większości państw członkowskich UE przeważający odsetek cudzoziemców stanowili obywatele krajów spoza UE. Jedynie w Belgii, Irlandii, Luksemburgu, Austrii i na Słowacji cudzoziemcy byli głównie obywatelami innego państwa członkowskiego UE.

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie