Rzecznik MŚP chce szczepień dla pracowników handlu. "Mają kontakt z setkami klientów"

Polska
Rzecznik MŚP chce szczepień dla pracowników handlu. "Mają kontakt z setkami klientów"
wikimedia/Rami Tarawneh/zdj. ilustracyjne
Rzecznik MŚP napisał do Ministerstwa Zdrowia w sprawie szczepień pracowników sektora handlowego.

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców zwrócił się do Ministra Zdrowia o szybkie zakwalifikowanie do szczepień pracowników handlu - poinformowało w czwartek Biuro Rzecznika MŚP.

W piśmie do Ministra Zdrowia Rzecznik MŚP Adam Abramowicz podkreślił, że pracownicy sektora handlu ze względu na specyfikę pracy mają codziennie kontakt z setkami klientów, przez co są bardziej narażeni na zakażenie wirusem COVID-19.

 

ZOBACZ: Od dziś na szczepienia mogą rejestrować się wszystkie osoby powyżej 60 lat

 

- Zaszczepienie pracowników sektora handlu jest niezmiernie ważne, aby umożliwić ciągłość funkcjonowania obiektów handlowych. Szybsze uwzględnienie tej grupy w Narodowym Programie Szczepień zwiększy poczucie bezpieczeństwa wśród pracowników handlu i klientów, robiących zakupy w obiektach handlowych – napisał w liście do Ministra Zdrowia Abramowicz.

 

Epidemia zagraża sklepom

 

Rzecznik - jak czytamy - zwrócił się z wnioskiem o przychylenie się do sugestii przedstawicieli organizacji pracodawców sektora handlu, zrzeszonych w Radzie Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP, o szybkie zakwalifikowanie do szczepień pracowników handlu.

 

Zdaniem Abramowicza wzrastająca epidemia grozi zwiększoną absencją wśród pracowników, może utrudnić właścicielom zapewnienie koniecznej obsady, służącej do obsługi sklepu

rsr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie