Znany zawodnik MMA oskarżony. Mariusz P. miał dokonać "najazdu na hotel"

Polska
Znany zawodnik MMA oskarżony. Mariusz P. miał dokonać "najazdu na hotel"
pixabay
Mariusz P. przyznał, że wymienił zamki w drzwiach, bo zginęły klucze.

Wywiercił zamki, zajął pokoje i rekwirował meble - takie zarzuty stawia znanemu zawodnikowi MMA właściciel jednego z hoteli w Andrychowie (woj. małopolskie). Prokuratura umorzyła śledztwo, ale sporządzono tzw. subsydiarny akt oskarżenia. Przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do pięciu lat.

Do zdarzenia, o którym informuje portal wadowice24.pl, doszło w 2018 roku. "Sportowiec ze swoją ekipą wszedł do jednego z hosteli, wywiercił zamki, zajął pokoje i rekwirował meble. Jak twierdził, część biznesu była jego własnością. Udziały do hotelu miał wykupić od byłej żony Andrzeja Kowalczyka (właściciela hotelu - red.)".

 

ZOBACZ: Czechy. Luksusowy hotel dla bezdomnych z koronawirusem. Wynajął go praski ratusz

 

Sportowiec publikował w tej sprawie filmy w mediach społecznościowych. Tłumaczył w nich, że nie doszło do żadnego "najazdu", ale przyznał, że wymienił część zamków ponieważ klucze do nich miały zaginąć. 

 

"Klucze zaginęły, więc wymieniłem zamki"

 

- Jestem pełnoprawnym właścicielem i mogę czerpać korzyści finansowe. Takie jest prawo. Nikt tego nie zmyśla. Kowalczyk nie będzie interpretował prawa jak mu wygodnie. Przez jakiś czas wynajmowałem, a on moich klientów zastraszał. Mój pracownik sprzątał pokoje po gościach i w pewnym momencie mu klucze zginęły - mówił. Jak zapewniał, policja została o tym poinformowana. 

 

- Wziąłem ze sobą dwóch pracowników, żeby powymieniali zamki, a pan Kowalczyk wezwał policję - dodał.

 

Zdaniem Kowalczyka Mariusz P. nie ma prawa do zajmowania mienia ponieważ "pomiędzy nim, a byłą żoną nie doszło jeszcze do podziału majątku", więc sporządził akt oskarżenia. Kodeks postępowania karnego pozwala pokrzywdzonemu złożyć tak zwany subsydiarny akt oskarżenia w sądzie po umorzeniu śledztwa przez prokuraturę.

msl/prz/ wadowice24.pl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie