Zabójstwo i pożar w Opolu? Zatrzymano trzech obcokrajowców

Polska
Zabójstwo i pożar w Opolu? Zatrzymano trzech obcokrajowców
Ochotnicza Straż Pożarna w Opolu-Gosławicach
W niedzielę rano strażacy otrzymali informację o pożarze w mieszkaniu bloku przy ulicy Dubois w Opolu.

Policja zatrzymała trzech mężczyzn w wieku 26, 27 i 42 lata, którzy mogą mieć związek z zabójstwem i pożarem mieszkania w bloku przy ulicy Dubois w Opolu, do którego doszło w niedzielę rano.

W niedzielę rano strażacy otrzymali informację o pożarze w mieszkaniu bloku przy ulicy Dubois w Opolu. Na miejscu znaleziono zwłoki dwóch mężczyzn. Oględziny wskazują, że obydwaj zostali zamordowani, a pożar był próbą zatarcia śladów zbrodni.

 

ZOBACZ: Pożar kamienicy w Opolu. Nie żyje dwóch mężczyzn

 

Według nieoficjalnych informacji, policja zatrzymała trzech obcokrajowców, którzy mogą mieć związek z morderstwem i pożarem. Rzecznik prokuratury okręgowej w Opolu, Stanisław Bar potwierdza, że śledztwo jest prowadzone pod kątem morderstwa oraz wywołania pożaru, który mógł w efekcie doprowadzić do śmierci innych mieszkańców bloku.

 

 

- Wstępne ustalenia wskazują, że jedna z ofiar ma liczne rany kłute, druga poważne urazy głowy. Ich zwłoki znaleziono w odrębnych pomieszczeniach lokalu. Jeden z nich był głównym lokatorem, drugi jego gościem. Ślady wskazują, że pożar wybuchł jednocześnie w wielu miejscach, więc najprawdopodobniej był wywołany w celu zniszczenia śladów - wyjaśnia prokurator Bar.

 

Jak poinformowała prokuratura, policja ma zapisy monitoringów, na których widać osoby, które w czasie popełnienia zbrodni były w okolicach miejsca zdarzenia.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie