Kuriozalny nokaut. Zawodnik myślał, że walka została przerwana

Świat
Kuriozalny nokaut. Zawodnik myślał, że walka została przerwana
MHD Promotions
Kuriozalny koniec walki bokserskiej w Wielkiej Brytanii

W kuriozalny sposób zakończyła się walka bokserska w Wielkiej Brytanii. Jeden z zawodników został znokautowany, gdy myślał, że starcie zostało przerwane przez sędziego ringowego.

Stawką starcia Paula Hylanda Juniora i Maxima Hughesa podczas gali w Boltonie był tytuł mistrza Wielkiej Brytanii w wadze lekkiej. 

 

ZOBACZ: Polak przegrał walkę, którą wcześniej wygrał

 

W ósmej rundzie pojedynku, po serii ciosów Hughesa, Paul Hyland Junior zgiął się w pół i wydawało się, że zaraz padnie na matę. Sędzia ringowy przerwał pojedynek. Hyland jednak nie upadł, tylko odwrócił się i zaczął wracać do swojego narożnika. 

 

Niespodziewany cios

 

Widząc to, sędzia natychmiast wznowił walkę. Wtedy Hughes doskoczył do rywala i mocnym ciosem powalił go na deski. Sędzia rozpoczął odliczanie do 10. Hyland wstał przed upływem czasu, jednak sędzia nie pozwolił mu kontynuować walki i przerwał pojedynek.

 

ZOBACZ: Mistrz świata w boksie złapał złodzieja. Policjanci nie byli zachwyceni

 

Mimo protestów narożnika pokonanego zawodnika, werdykt nie został zmieniony i to Maxim Hughes zdobył pas mistrza kraju. Całą sytuację można zobaczyć na poniższym wideo. Początek walki od 2:28:30, moment uderzenia od 3:04:20.   

 

 

- Niektórzy ludzie mogą to nazwać szczęściem, ale ja nazywam to latami ciężkiej pracy, która się opłaciła. Wykorzystałem swoją okazję, kiedy się pojawiła - powiedział po walce Maxi Hughes.

 

dk/prz/ polsatnews.pl, boxingscene.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie