Najazd imprezowiczów na Florydę. Wprowadzono stan wyjątkowy, tłumy rozpędzała policja

Świat
Najazd imprezowiczów na Florydę. Wprowadzono stan wyjątkowy, tłumy rozpędzała policja
PAP/EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH
Tłumy na plażach i ulicach Miami Beach

Imprezowicze korzystający z przerwy wiosennej oblegają popularny kurort Miami Beach na Florydzie (USA), łamiąc obostrzenia wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa. Władze miasta zdecydowały się na zakończenie "zabawy" ogłaszając stan wyjątkowy. Nie wszyscy jednak zastosowali się do nowych restrykcji. Interweniowała policja.

Mimo koronawirusa południowa Floryda przeżywa w trakcie "przerwy wiosennej" oblężenie turystów, głównie studentów, z północy kraju.

 

ZOBACZ: Włochy. Setki kar za łamanie obostrzeń

 

- Jeżeli dostanę koronę, to ją dostanę. Nie powstrzyma mnie to przed imprezowaniem - mówił reporterom Fox News jeden z imprezowiczów. Inni powtarzają, że "istnieją dużo większe problemy" takie jak "głód i ubóstwo".

SWAT i gaz pieprzowy

Turystów nie zniechęca zamykanie barów, plaż i sklepów. Tłumy gromadzą się na ulicach. W zeszły weekend zatrzymano ok. 150 osób, doszło do starć z policją.

 

Władze miasta obawiając się powtórki, postanowiły wprowadzić dodatkowe obostrzenia przed weekendem. Przedłużono godzinę policyjną - początkowo obowiązywała ona od północy do godziny 6, teraz zaczyna się od godz. 20. Ogłoszono również stan wyjątkowy.

 

 

Imprezowicze jednak ponownie nie zastosowali się do ograniczeń. Dziennikarze odnotowali, że po godz. 20 turyści tłumnie gromadzili się na Ocean Avenue. Na miejsce wezwano oddziały SWAT. Po godz. 21 policjanci rozpędzili tłum przy użyciu gazu pieprzowego.

 

Ponad 900 zatrzymanych

Rzecznik policji w Miami Beach Ernesto Rodriguez przekazał, że w lutym i marcu zatrzymano ponad 900 osób w związku z łamaniem obostrzeń. W ostatnim tygodniu miasto poprosiło o przysłanie wsparcia z Miami.

PAP/EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH

 

Niewykluczone, że władze miasta wprowadzą dodatkowe ograniczenia. Nad nowymi rozwiązaniami urzędnicy mają obradować w niedzielę po południu czasu lokalnego.

 

Podobne środki ostrożności podejmują również inne miasta na Florydzie. Fort Lauderdale zwiększył patrole policji, gdy podczas przerwy wiosennej wzrosła liczba strzelanin i bijatyk.

bas/zdr/ Fox News, polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie