Zima na początku wiosny. Pogoda na weekend

Polska
Zima na początku wiosny. Pogoda na weekend
PAP/EPA/FEHIM DEMIR/ zdjęcie ilustracyjne
W weekend pogoda będzie się zmieniać jak w kalejdoskopie

W weekend pogoda będzie się zmieniać jak w kalejdoskopie. Spadnie zarówno deszcz, jak i śnieg, a wiatr będzie chwilami bardzo silny. Meteopaci będą narzekać na wahania ciśnienia.

Sobota przyniesie przejaśnienia i rozpogodzenia, jednak miejscami na północy, w centrum i na południu słabo i przelotnie może poprószyć śnieg.
 
Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą od 0 stopni na Mazurach i Podlasiu do 5 stopni na zachodnim Pomorzu. Wiatr z kierunku północnego i zachodniego wreszcie zacznie słabnąć.
 
 
Ciśnienie jest wysokie, jeszcze rośnie, ale po południu zacznie się obniżać. Barometry pokażą w samo południe od 1023 hPa na Lubelszczyźnie do 1028 hPa na Ziemi Lubuskiej. Biomet zacznie się poprawiać, a wraz z nim nasze samopoczucie.
 
 
 
Niedziela mokra i wietrzna
 
W niedzielę mocniej popada deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg. Bez opadów tylko na południowym wschodzie i tam pojawi się najwięcej przejaśnień.
 
 
Temperatura maksymalnie sięgnie od 2 stopni na Ziemi Łódzkiej i Podlasiu do 7 stopni na zachodnim Pomorzu. Zachodni wiatr gwałtownie się nasili w porywach do 40-50 km/h, a ciśnienie zacznie się bardzo szybko obniżać.
 
Zobacz prognozę pogody Polsat News
  
TwojaPogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie