"To ktoś idealny dla opozycji". Siemoniak o Obajtku

Polska
"To ktoś idealny dla opozycji". Siemoniak o Obajtku
Polsat News
Wiceszef PO Tomasz Siemoniak w "Graffiti"

- Daniel Obajtek to jest ktoś idealny dla opozycji, ponieważ każdy dzień przynosi nowe informacje o sytuacjach, które nie powinny mieć miejsca - mówił w "Graffiti" wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak. Jak ocenił, prezes PKN Orlen nie zostanie zdymisjonowany, jednak ostatnie doniesienia na jego temat "pozbawiły go perspektywy premierowania".

W ostatnich dniach media donoszą o majątku prezesa PKN Orlen i wątpliwościach dotyczących pochodzenia m.in. licznych nieruchomości należących do Obajtka. W związku z tymi doniesieniami politycy opozycji poinformowali o złożeniu zawiadomień i wniosków m.in. do prokuratury, NIK i CBA ws. nieprawidłowości dotyczących działalności i majątku b. wójta Pcimia. Koalicja Obywatelska przekazała też, że powołuje w klubie zespół śledczy, który będzie zajmował się sprawą prezesa Orlenu.

 

Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik poinformował w środę w Sejmie, że CBA rozpoczęło już czynności mające na celu zbadanie zarzutów formułowanych pod adresem Obajtka.

 

Marcin Fijołek pytał w "Graffiti" Tomasza Siemoniaka o to, czy zapowiedź działań CBA "uspokaja" polityków KO. - Nie uspokaja, bo CBA od dawna straciło zęby. Nie mam najmniejszego zaufania do jakości działania tej służby - odpowiedział wiceprzewodniczący PO.

 

Jak podkreślił, "to nie do pomyślenia, żeby ktoś, kto prowadzi działalność biznesową na tak szeroką skalę, załatwiał powiązanej ze sobą firmie sprzedaż parówek na niektórych stacjach małej firmy".

 

ZOBACZ: "Nepotyzm, korupcja i kolesiostwo". Ruszył zespół śledczy ws. Daniela Obajtka

 

- To jest kto idealny dla opozycji, ponieważ każdy dzień przynosi nowe informacje o sytuacjach, które nie powinny mieć miejsca - stwierdził Siemoniak.

 

Jak powiedział, prezes PKN Orlen powinien być "poza wszelkimi podejrzeniami". - Tyle zarabia, że nie musi prowadzić obok 17 innych spraw - ocenił polityk PO.

 

Siemoniak powiedział także, że jego zdaniem PiS nie odwoła Daniela Obajtka, jednak ostatnie doniesienia "pozbawiły go perspektywy premierowania". - Dla państwa, Polski, spółek Skarbu Państwa to fatalnie, że na takim miejscu jest - dodał.

 

WIDEO: Tomasz Siemoniak w "Graffiti"

  

"Jolanta Brzeska zasługuje na ulicę"

 

Z porządku obrad czwartkowej sesji rady miasta zdjęto projekt uchwały ws. nadania Jolancie Brzeskiej honorowego obywatelstwa m.st. Warszawy. Wniosek w tej sprawie zgłosił przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej, Jarosław Szostakowski.

 

- Uważam, że Jolanta Brzeska zasługuje na upamiętnienie, szacunek, być może na ulicę bądź inne formy upamiętnienia, natomiast to co było wczoraj, to próba robienia polityki na tej sprawie - ocenił Siemoniak.

 

Jak powiedział, sesja miała ustalony porządek obrad i zgłoszono wniosek, "by coś do tej sesji dorzucić".

 

- W przypadku zmarłych osób jestem przeciwny wykorzystywaniu ich w polityce bieżącej, bo takie sprawy powinny być (załatwiane - red.) w spokoju i zgodzie - dodał.

 

Poprzednie odcinki programu "Graffiti" można obejrzeć tutaj.

zdr/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie