Morawiecki: wielkie wyzwania wymagają odważnych decyzji, nie boimy się ich podejmować

Polska
Morawiecki: wielkie wyzwania wymagają odważnych decyzji, nie boimy się ich podejmować
fot. PAP/Leszek Szymański
Premier Mateusz Morawiecki

Wielkie wyzwania wymagają odważnych decyzji, nie boimy się ich podejmować; szpitale rezerwowe to jedna z takich decyzji, którą podjęliśmy, mając na celu ochronę zdrowia i życia Polaków, bez względu na koszty - oświadczył w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

"W obliczu wielkich wyzwań trzeba mieć odwagę i stosować narzędzia oraz podejmować decyzje, które w danym momencie są trudne i mogą wydawać się niepotrzebne lub niezrozumiałe dla większości opinii publicznej" - napisał szef rządu we wpisie na Facebooku.

 

ZOBACZ: Ogólnokrajowy lockdown, wraca nauka zdalna. Niedzielski: trzecia fala przyspiesza

 

 

"Szpitale rezerwowe to jedna z takich decyzji, którą podjęliśmy, mając na celu ochronę zdrowia i życia Polaków - bez względu na koszty!" - wskazał premier.

"Nie udało się wyjąć epidemii spoza sporów"

Morawiecki podczas niedawnej wizyty w szpitalu rezerwowym w Lublinie przyznał, iż żałuje, że "nie udało się wyjąć epidemii spoza sporów politycznych, poza nawias sporów politycznych, to na pewno by nam bardzo pomogło w realizacji bardzo wielu zadań".

 

ZOBACZ: Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa, 18 marca

 

- Dzisiaj widzimy także, że szpitale rezerwowe, które tak mocno były krytykowane przez opozycję, niektórzy nawet z tego kpili, robili żarty, to było niewłaściwe. Myślę, że dzisiaj wiele osób z tamtej strony powinno dzisiaj uderzyć się w piersi i powiedzieć "przepraszam" - dodał Morawiecki. 

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie