Wrocław. Sąsiedzi pokłócili się o windę. Zamurowali przejście

Polska
Wrocław. Sąsiedzi pokłócili się o windę. Zamurowali przejście
Polsat News
Od siedmiu lat dostęp do windy blokuje mur

Muszą chodzić po schodach, ponieważ sąsiedzi zablokowali im dostęp do windy. Lokatorzy bloku przy ul. Lwowskiej we Wrocławiu pokłócili się o sposób utrzymania osobowego dźwigu - w tym ten finansowy. Miejscy urzędnicy twierdzą, że nie mają jak pomóc, dlatego do gry wkroczył negocjator.

Przez dekady mieszkańców trzech klatek bloku przy ulicy Lwowskiej łączyły nie tylko sąsiedzkie znajomości, ale i korytarz do wspólnej windy, zainstalowanej w jednej z nich.

 

To skończyło się siedem lat temu, gdy część lokatorów - mieszkająca najbliżej osobowego dźwigi - postanowiła zamurować prowadzące do niego przejście.

 

ZOBACZ: Nowy Dwór Mazowiecki: 32-latek miał zabić sąsiada, bo zabronił mu strzelać petardami

 

- Wspólnota podjęła taką decyzję i niestety, głos sprzeciwu miasta został przegłosowany - wyjaśnił Tomasz Jankowski, rzecznik Zarządu Zasobu Komunalnego we Wrocławiu.

 

Jak dodał, przyczyną dużego konfliktu między sąsiadami są pieniądze. - Chodzi m.in. o partycypowanie w kosztach utrzymania windy, jak i o kwestie porządkowe - powiedział.

 

WIDEO: Spór o windę. Materiał "Wydarzeń"

  

 

"Muszę prowadzić żonę chodzącą o kulach"

 

Właścicielami klatek są trzy różne wspólnoty lokatorskie. Miasto ma mniejszościowe udziały w każdej z nich.

 

Dla części mieszkańców brak dostępu do dźwigu to ogromny problem. - Muszę prowadzić po schodach żonę chodzącą o kulach - narzeka jeden z nich. Inny potwierdza, że starsze osoby zamieszkujące blok przy ul. Lwowskiej powinni mieć swobodny dostęp do windy.

 

W bloku pojawił się też negocjator. Od miesiąca puka do drzwi kolejnych mieszkań, próbuje rozmawiać z lokatorami i bada, gdzie dokładnie leży sedno problemu. - Życzcie nam szczęścia w tych negocjacjach - powiedział mieszkaniec kamienicy.

wka/ml/ polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie