Kolejny poseł dołącza do koła parlamentarnego Polski 2050 Szymona Hołowni

Polska
Kolejny poseł dołącza do koła parlamentarnego Polski 2050 Szymona Hołowni
Polsat News

Poseł Tomasz Zimoch dołącza do koła parlamentarnego Polski 2050 Szymona Hołowni. - Nie zapisuję się do żadnego stowarzyszenia, ani do żadnej partii. Pozostaję posłem bezpartyjnym, ale zrzeszonym w kole parlamentarnym Polska 2050 - powiedział Interii Zimoch.

"Informujemy, iż w dniu dzisiejszym grono Koła Parlamentarnego Polski 2050 powiększa się o kolejnego posła. Jest nim pan poseł Tomasz Zimoch, prawnik, dziennikarz, polityk, poseł na Sejm IX kadencji" - głosi komunikat ruchu przesłany we wtorek Polskiej Agencji Prasowej.

 

ZOBACZ: "Nie ma innego wyjścia dla KO". Zimoch o dymisji szefa klubu

 

- Samodzielnie w Sejmie nie można działać. Jeśli mam normalnie działać w komisjach, jeśli mam aktywnie realizować mandat, to muszę mieć reprezentację. Poseł niezrzeszony jest właściwie tego pozbawiony - powiedział Interii Tomasz Zimoch.

 

- Nie zapisuję się do żadnego stowarzyszenia, ani do żadnej partii. Pozostaję posłem bezpartyjnym, ale zrzeszonym w kole parlamentarnym Polska 2050 - podkreśla parlamentarzysta z Łodzi.

 

 

W lutym do ruchu Hołowni przystąpiła dotychczasowa posłanka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska. Wcześniej do ruchu Polski 2050 przystąpiły posłanki Hanna Gill-Piątek (wcześniej Lewica) i Joanna Mucha (wcześniej KO) oraz senator Jacek Bury.

 

 

pgo/ PAP, Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie