Ukraina. Sąsiad podejrzany o zgwałcenie i zabójstwo 7-latki

Świat
Ukraina. Sąsiad podejrzany o zgwałcenie i zabójstwo 7-latki
Ukraińska policja
Siedmioletnia Marija Borysowa zaginęła w niedzielę 7 marca. Zwłoki dziecka znaleziono w czwartek

O zgwałcenie i zabójstwo siedmioletniej dziewczynki, której zwłoki znaleziono w czwartek w obwodzie chersońskim na Ukrainie, jest podejrzany sąsiad i znajomy rodziny - poinformowała w poniedziałek policja. Mężczyzna był w przeszłości karany.

Mężczyzna w niedzielę został poinformowany, że jest podejrzany o zgwałcenie i zabójstwo dziecka. Jak podała policja, podejrzanym jest 62-letni znajomy rodziny, mieszkaniec wsi, w której mieszkała ofiara. (W niedzielę informowano, że podejrzany ma 52 lata).

 

Wyniki biologicznej ekspertyzy potwierdziły udział podejrzanego w przestępstwie - dodano. Kiedy policjanci weszli do domu mężczyzny, zobaczyli go leżącego z podciętymi żyłami. Udzielono mu pomocy medycznej i przewieziono do szpitala.

 

ZOBACZ: Ukraina. Po czterech dniach odnaleziono ciało 7-latki. Wstrząsające ustalenia

 

Jak pisze Ukraińska Prawda, mężczyzna był w przeszłości niejednokrotnie pociągany do odpowiedzialności karnej za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu ludzkiemu. Podejrzany mieszkał samotnie, przy tej samej ulicy, przy której mieszkała dziewczynka.

 

Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci aresztu. Grozi mu dożywocie.

 

Zaginęła na początku marca

 

Siedmioletnia Marija Borysowa zaginęła w niedzielę 7 marca we wsi Szczasływe w obwodzie chersońskim na południu kraju. Dziewczynka po raz ostatni była widziana ok. godz. 17:30 niedaleko swojego domu, gdzie bawiła się z innymi dziećmi.

 

Zwłoki dziecka znaleziono w czwartek w worku, w budynku gospodarczym, podczas powtórnego przeszukania wioski. Na ciele dziewczynki stwierdzono ślady zastosowania przemocy. Wstępnie za przyczynę zgonu uznano uduszenie.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie