Nowy rozkład jazdy pociągów. Od dziś zmiany

Polska
Nowy rozkład jazdy pociągów. Od dziś zmiany
Polsat News
Od dziś zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

Zmiana trasy kilkudziesięciu dalekobieżnych pociągów, a nawet zawieszenie niektórych połączeń – remont warszawskiego Dworca Zachodniego wywoła zmiany w ogólnopolskim rozkładzie jazdy pociągów. W niedzielę wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy Kolei Mazowieckich (KM).

Największe zmiany w kursowaniu pociągów PKP Intercity będą wynikać z rozpoczętej w ubiegłym roku przebudowy stacji Warszawa Zachodnia, największej w Polsce stacji pod względem liczby kursujących pociągów. Prowadzone tam prace wymagają wstrzymania ruchu pociągów na jednym torze linii dalekobieżnej pomiędzy Warszawą Zachodnią a Warszawą Centralną.

 

Korekta w rozkładzie jazdy PKP Intercity

 

PKP Intercity wprowadza od niedzieli korektę rozkładu jazdy pociągów. Na kursowanie kilkudziesięciu składów jeżdżących do i ze stolicy wpłyną prace na Warszawskim Węźle Kolejowym - informuje przewoźnik.

 

ZOBACZ: Kolejowy efekt motyla. Jedna zmiana wpływa na całą Polskę

 

Do dyspozycji podróżnych 14 i 15 marca będą informatorzy mobilni na dworcach największych miast Polski (Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Warszawa Zachodnia, Warszawa Gdańska, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Poznań, Szczecin, Wrocław, Zakopane).

 

Z informacji PKP Intercity wynika, że firma przygotowała ofertę Biletu Warszawskiego IC dla osób, które będą łączyć podróż pociągiem i stołeczną komunikacją miejską, jak również wprowadza nową ofertę Aglo-rezerwacja Warszawa, która ułatwi poruszanie się pociągami przewoźnika po stolicy.

 

Zmiany w Kolejach Mazowieckich

 

Z powodu remontu Warszawy Zachodniej ruch pociągów na odcinku Warszawa Centralna – Warszawa Zachodnia będzie odbywał się jednotorowo. Część pociągów Kolei mazowieckich skończy i rozpocznie bieg na stacji Warszawa Główna lub Warszawa Centralna.

 

Mazowiecki przewoźnik informuje, że 14 - 23 marca w godz. 22:10-5:00 dnia następnego wystąpią utrudnienia w ruchu pociągów na linii średnicowej z uwagi na prace remontowe związane z zamknięciem toru nr 1. Pociągi kursujące w kierunku wschodnim będą kierowane przez Warszawę Centralną z pominięciem przystanków osobowych Warszawa Ochota, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion.

 

Jak informują KM, z powodu kontynuacji prac w stacji Warszawa Zachodnia, a także ze względu na dalsze prace przy budowie przystanku osobowego Warszawa Targówek, od 14 marca 2021 r. będą występować utrudnienia w kursowaniu pociągów KM i pociągów SKM linii S1 i S3 (kursują przez Warszawę Gdańską w skróconej relacji do Warszawy Zachodniej Peron 8). Do odwołania zostanie wprowadzone wzajemne honorowanie biletów KM i SKM.

 

Koleje Mazowieckie przypominają też, że rozpoczyna się kolejny etap prac związany z przebudową stacji Ożarów Mazowiecki, dlatego rozkład jazdy ulegnie zmianie również 16 kwietnia, 11 oraz 26 maja. Od 16 kwietnia z uwagi na wprowadzenie ruchu jednotorowego od przystanku Warszawa Gołąbki do stacji Błonie część odwołanych połączeń będzie obsługiwana przez zastępczą komunikację autobusową kursującą na odcinku Warszawa Włochy - Błonie.

 

pgo/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie