YouTuber nielegalnie wspiął się na szczyt Varso Tower, najwyższego budynku w UE

Polska
YouTuber nielegalnie wspiął się na szczyt Varso Tower, najwyższego budynku w UE
YouTube.com/kanał MoKOTowski
Młody mężczyzna wspiął się na szczyt Varso Tower

- Nie patrzę w górę, nie patrzę w dół, tylko się wspinam - mówi YouTuber "Mokotowski" w trakcie wejścia na szczyt dźwigu przy budowie stołecznego drapacza chmur Varso Tower, najwyższego budynku w Unii Europejskiej. 15-minutowe nagranie z nielegalnego wejścia obejrzało ponad 100 tys. osób.

- Niedziela, piąta rano, podejmuję pierwszą próbę "wbicia" na Varso Tower - wyjaśnia na początku nagrania młody mężczyzna, który w serwisie YouTube publikuje pod pseudonimem "Mokotowski". - To najtrudniejsza wspinaczka w moim życiu - podkreśla. Na kanale ma filmy, które uwieczniają np. wspinaczkę na 200-metrowy dźwig. 

 

ZOBACZ: "Człowiek - pająk" w Warszawie. Mężczyzna, który wspiął się na hotel Marriot, usłyszał zarzut

 

Po kilku minutach udaje mu się dotrzeć na szczyt dźwigu na wysokości ponad 300 metrów (PKiN z iglicą ma 237 metrów). - Spełniło się moje marzenie - przekonuje. 

 

 

Nagranie trafiło na YouTube kilka dni temu, ale najprawdopodobniej wspinaczka miała miejsce kilka miesięcy wcześniej. 

 

 

Wojciech Gurak z biura prasowego HB Reavis (generalny wykonawca Varso Tower) zaapelował w rozmowie z warszawa.wyborcza.pl, "żeby nie pochwalać tego rodzaju działań". Firma podkreśla, że mężczyzna wtargnął na budowę, sprawą ma zająć się policja. 

 

jo/sgo/ youtube.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie