Słowacka policja wzmocniła kontrole na granicach, także z Polską

Świat
Słowacka policja wzmocniła kontrole na granicach, także z Polską
commons.wikimedia.org/Kiwiev/CC BY-SA 1.0
Policja przypomina również o obowiązku rejestracji na stronie internetowej eHranica, który dotyczy wszystkich osób przekraczających granicę ze Słowacją

W związku z pandemią koronawirusa słowacka policja wzmocniła kontrole na granicach z Węgrami, Austrią, Czechami i Polską. Monitorowane m.in. są zamknięte mniejsze przejścia graniczne oraz polne drogi, które je omijają.

Policja prowadzi stałe kontrole na wszystkich dużych i uczęszczanych przejściach granicznych – poinformowała rzeczniczka policji Denisa Bardyova. Na mniejszych przejściach, o których zamknięciu informują znaki drogowe, zaobserwowano, że kierowcy nie respektują informacji i omijają zamknięte drogi. Policja odnotowała takie przypadki na polskiej granicy, m.in. na zamkniętym przejściu Sucha Góra Orawska (Sucha Hora) - Chochołów, gdzie samochody terenowe omijały drogę prowadzącą do zamkniętego przejścia. Podobne przypadki odnotowano na granicy z Czechami. Za naruszenie obowiązujących przepisów, które związane są z trwającą pandemią, grozi mandat do 1659 euro.

 

Rejestracja na stronie eHranica

 

Policja przypomina również o obowiązku rejestracji na stronie internetowej eHranica, który dotyczy wszystkich osób przekraczających granicę ze Słowacją. Wyjątek stanowią jedynie pracownicy transgraniczni, którzy muszą mieć aktualne negatywne testy na obecność koronawirusa.

 

ZOBACZ: Kontrole na granicach z Czechami i Słowacją. Ponad 500 osób nie wpuszczono do Polski

 

- Nawet jeśli ktoś nie jest sprawdzany przez patrol policyjny przy wjeździe lub umyślnie omija kontrolowany wjazd na terytorium Republiki Słowackiej, nadal obowiązuje go obowiązek rejestracji, późniejszej izolacji i powiadomienia lekarza o przybyciu z zagranicy - podkreśliła policyjna rzeczniczka.

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie