Zakonnica skazana za przywłaszczenie ponad 450 tys. złotych

Polska
Zakonnica skazana za przywłaszczenie ponad 450 tys. złotych
Wikimedia Commons/Ludek
Zakonnica została skazana na karę roku pozbawienia w zawieszeniu

Na karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata skazał Sąd Rejonowy w Opolu zakonnicę Urszulę K., która przywłaszczyła 470 tys. złotych z kasy Domu Pomocy Społecznej w Dobrzeniu Wielkim.

Latem 2019 roku zakonnice zaniepokoiło zniknięcie jednej z sióstr pracujących w Domu Pomocy Społecznej w Dobrzeniu Wielkim. Ten fakt szybko połączono z brakiem ponad czterystu tysięcy złotych w kasie DPS, gdzie znajdowały się m.in. zdeponowane tam pieniądze podopiecznych DPS.

 

W trakcie śledztwa ustalono, że zakonnica wszystkie pieniądze przekazała 45-letniemu Piotrowi K. - oszustowi z kryminalną przeszłością, który obiecał jej powiększyć otrzymany kapitał tak, by miała za co rozpocząć nowe życie po odejściu z zakonu. Obecnie przeciwko Piotrowi K., któremu zarzuca się oszukanie ponad 70 osób na około dwa miliony złotych, toczy się proces przed Sądem Okręgowym w Opolu.

 

Sprawę Urszuli K. wyłączono do odrębnego postępowania. Jak poinformowała w środę Aneta Rempalska z biura prasowego Sądu Okręgowego w Opolu, przed Sądem Rejonowym proces zakonnicy zakończył się prawomocnym wyrokiem. Wobec kobiety orzeczono karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Podsądna została także zobowiązana do zwrotu 470 tysięcy złotych.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie