Przypięli się do ogrodzenia TK. Akcja działaczy Strajku Kobiet

Polska
Przypięli się do ogrodzenia TK. Akcja działaczy Strajku Kobiet
Ogólnopolski Strajk Kobiet
Trzy osoby przypięły się do ogrodzenia Trybunału Konstytucyjnego

Protestujący przed Trybunałem Konstytucyjnym zdecydowali się dobrowolnie odkuć od ogrodzenia - powiedział rzecznik śródmiejskiej policji podinspektor Robert Szumiata. Dodał, że osoby będące pod TK już się rozeszły.

Do zdarzenia doszło w środę około południa. Trzy osoby przypięły się blokadami rowerowymi do ogrodzenia Trybunału Konstytucyjnego przy al. Szucha w Warszawie.

 

Na miejscu pojawili się policjanci, którzy zabezpieczali miejsce protestu.

 

 

Jak podawał Onet, na miejscu znajdować się miała m.in. jedna z liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Klementyna Suchanow. "Protest związany jest z ostatnim wyrokiem TK w sprawie aborcji" - pisał portal.

 

 

Po godzinie 16 rzecznik śródmiejskiej policji podinspektor Robert Szumiata poinformował, że protest pod TK się zakończył. - Policjanci będący na miejscu zaapelowali do protestujących i zapytali się ich, czy dobrowolnie odkują się od ogrodzenia - relacjonował.

 

- Na czas rozmów z protestującymi policjanci ściągnęli na miejsce karetkę pogotowia na wypadek, gdyby ktoś z protestujących potrzebował pomocy. Protestujący po kilkunastu minutach zdecydowali się dobrowolnie odkuć od ogrodzenia - przekazał. Dodał, że wszystkie osoby będące przed Trybunałem Konstytucyjnym już się rozeszły.

 

Protesty ruchu Ogólnopolski Strajk Kobiet zwoływane są w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, który uznał w październiku ub.r., że przepis zezwalający na dokonanie aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niekonstytucyjny. Przepis ten utracił moc wraz ze styczniową publikacją orzeczenia TK.

dk/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie