Müller: jestem przekonany, że w Sejmie jest większość dla Funduszu Odbudowy

Polska
Müller: jestem przekonany, że w Sejmie jest większość dla Funduszu Odbudowy
Polsat News
Rzecznik rządu gościem w programie "Graffiti".

- Jestem przekonany, że w Sejmie jest większość dla Funduszu Odbudowy, a opozycja poprze ten projekt - mówił w "Graffiti" rzecznik rządu Piotr Müller. - Jesteśmy otwarci na konstruktywne uwagi opozycji ws. Krajowego Planu Odbudowy. W tej chwili słyszymy ogólnikowe hasła - dodał.

- To marzenie opozycji. Rząd jest większościowy. Nie zaszły w tej kwestii żadne zmiany - zapewnił Piotr Müller pytany o to, czy rząd Mateusza Morawieckiego jest rządem mniejszościowym.

 

Pytany czy jest w takim razie zgoda w kwestii Funduszu Odbudowy Müller wskazał, że "trwają finalne prace jeżeli chodzi o Nowy Ład, który chcemy zaprezentować w tym miesiącu".

 

- Natomiast jeżeli chodzi o Fundusz Odbudowy, to ten temat też lada moment powinien pojawić się na posiedzeniu rządu, a później na posiedzeniu Sejmu - wyjaśnił. 

 

ZOBACZ: Liderzy Zjednoczonej Prawicy rozmawiali o Nowym Ładzie. "Doszło do zbliżenia w paru kwestiach"

 

Dodał jednak, że nie będzie to najbliższe posiedzenie izby niższej parlamentu. - Takiego pośpiechu nie ma. Czas na przyjęcie ustawy o zasobach własnych jest do końca kwietnia. Czasu jeszcze sporo - zapewnił. 

 

Wideo: W marcu odbędzie się konwencja, na której Nowy Ład zostanie szczegółowo zaprezentowany

  

Marcin Fijołek pytał czy Solidarna Polska została przekonana do argumentów PiS rzecznik powiedział, że on sam jest "przekonany, że większość w zakresie Funduszu Obudowy jest, bo przecież od wielu tygodni słyszymy o tym, że budżet unijny to bardzo ważny instrument".

 

- Jestem przekonany, że również opozycja poprze ten projekt, chociaż wczorajszy dzień postawił przy tym duży znak zapytania - mówił gość "Graffiti".

 

"Liczę na poparcie opozycji" 

 

- Mam nadzieję, że partyjne interesy nie będą ważniejsze od rekordowych środków z Unii Europejskiej i PSL, PO i SLD poprą ten projekt - dodał. 

 

Zapewnił, że PiS od samego początku "przekonuje Solidarną Polskę" do poparcia tego projektu. - Opozycja jeszcze niedawno uderzała w PiS twierdząc, że ryzykujemy budżetem unijnym, kiedy twardo negocjowaliśmy, a teraz, kiedy najlepszy budżet w historii jest wynegocjowany, to opozycja zaczyna stawiać warunki - mówił. 

 

ZOBACZ: Wirus SARS-CoV-2 może ewoluować, aby uniknąć szczepionek i przeciwciał

 

- Konsultacje w tej chwili trwają, czekamy na konstruktywne uwagi, czyli w jaki sposób miałoby się odbywać "przesunięcie" środków. Natomiast w tej chwili słyszymy tylko ogólnikowe hasła. Jak otrzymamy konstruktywny dokument, to wtedy będzie łatwiej dyskutować - powiedział rzecznik rządu. 

 

30 tys. zł kwoty wolnej?

 

Prowadzący pytał czy doniesienia o 30 tys. zł kwoty wolnej od podatku są prawdziwe. Müller przyznał, że cieszy go tak wiele emocji wokół propozycji programowej, która "niedługo zostanie zaprezentowana, jeżeli chodzi o Nowy Ład".

 

- Czy tam znajdzie się ta kwestia, tego nie chciałbym zdradzać. W marcu odbędzie się konwencja, na której ten program zostanie szczegółowo zaprezentowany - wskazał.  

 

- Porównując tydzień do tygodnia widzimy wzrosty zakażeń, ale na szczęście ta dynamika nieco się zmniejsza. Jednak długa droga do tego, żeby ogłaszać, że trzecia fala uspokoiła się - mówił. 

 

Pytany o wstrzymanie zabiegów planowych, co sugeruje NFZ rzecznik rządu podkreślił, że "ta decyzja, co do odwołania ewentualnych zabiegów należy zawsze indywidualne do danego szpitala i lekarza". - Wszystkie zabiegi, które ratują życie, zdrowie, zabiegi onkologiczne, one będą realizowane - wyjaśnił. 

 

- Jeżeli chodzi o zabiegi, które mogą poczekać, wtedy taką decyzję należy podjąć - dodał. 

 

Poprzednie odcinki programu dostępne są tutaj

msl/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie