Mazowieckie. Nielegalne składowiska odpadów. Znaleziono kilkaset pojemników ze żrącą substancją

Polska
Mazowieckie. Nielegalne składowiska odpadów. Znaleziono kilkaset pojemników ze żrącą substancją
mazowiecka.policja.gov.pl
Ze wstępnych ustaleń wynika, że odpady nie są one obojętne dla środowiska - wykazują silne właściwości żrące

Do tymczasowego aresztu trafił 33-latek z Warszawy, który na terenie pow. garwolińskiego (woj. mazowieckie) składował niebezpieczne dla odpady. Mężczyzna w kilku miejscach gromadził zbiorniki z oleistą cieczą o silnych właściwościach żrących - poinformowała we wtorek policja.

33-latek usłyszał zarzut składowania odpadów w sposób, który mógł zagrozić życiu, zdrowiu człowieka lub środowisku. Tego typu przestępstwo jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

W ub. tygodniu na posesji w Zwoli w gminie Miastków Kościelny odkryto nielegalne składowisko odpadów. - Policjanci ujawnili 237 zbiorników o pojemności 1000 litrów. Każdy wypełniony był czarną, oleistą cieczą nieznanego pochodzenia. Jeden z nich był nieszczelny i część znajdującej się w nim substancji przedostała się do gleby - przekazała sierż. szt. Małgorzata Pychner z Komendy Powiatowej.

 

Blisko 400 zbiorników z opadami

 

W kolejnych dniach funkcjonariusze znajdowali nowe miejsca przetrzymywania zbiorników z odpadami. 338 pojemników znaleziono w magazynach na terenie Garwolina, przeszło 30 znajdowało się na naczepach samochodów zaparkowanych w Woli Rębkowskiej.

 

ZOBACZ: Służby zatrzymały transporty 40 ton odpadów z Niemiec do Polski

 

Odpady sprawdzili pod kątem szkodliwości dla środowiska pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz przedstawiciele grupy ratownictwa chemiczno-ekologicznego. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że nie są one obojętne dla środowiska - wykazują silne właściwości żrące -  podkreśliła sierż. szt. Pychner.

 

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Garwolinie.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie