Co nie powinno trafić do kanalizacji? Nietypowe przedmioty w ściekach

Polska
Co nie powinno trafić do kanalizacji? Nietypowe przedmioty w ściekach
AQUANET SA
Do kanalizacji w Poznaniu trafiały m.in. pniaki drzew, fragmenty drewnianych palet, choinka

Pniaki drzew, fragmenty palet czy... choinka, to tylko niektóre z przedmiotów jakie znalazły się w poznańskiej kanalizacji. Tak duże rzeczy nie powinny trafiać do sieci, ponieważ powodują zatory i awarie rurociągów.

Pracownicy Aquanetu, poznańskiej firmy zarządzającej siecią kanalizacyjną zaprezentowali zdjęcia przedmiotów, które wydobyto z rurociągów. Duże odpadki są przyczyną zatorów, a te prowadza do wybijania ścieków i awarii. 

 

"Wtedy to się spiętrza..."

 

- To wszystko jest niebezpieczne. Kanalizacja funkcjonuje w ten sposób, że płyną przez nią nieczystości, a kiedy coś większego zalegnie w poprzek rury, może stworzyć się zator. Wtedy to się spiętrza, spiętrza, spiętrza i nieczystości wypływają w pierwszym miejscu, gdzie znajdą ujście - tłumaczy Dorota Wiśniewska z Aquanet SA.

 

WIDEO: Co nie powinno trafić do kanalizacji? Nietypowe przedmioty w ściekach

  

 

Dodaje, że "może to być ulica, może być czyjaś piwnica, może być to jakiś park". Nieczystości mogą wybić także w toalecie w mieszkaniu. 

 

ZOBACZ: W kosmos leci najnowocześniejsza i najbardziej ekologiczna toaleta w historii ludzkości

 

Do kanalizacji w Poznaniu trafiały m.in. pniaki drzew, fragmenty drewnianych palet, choinka. Tak duże przedmioty nie trafiły do nieczystości poprzez muszlę klozetową. Ale należy pamiętać, że w toalecie nie powinno się spuszczać przedmiotów takich jak waciki, patyczki do uszu czy pieluszki dziecięce. Do ubikacji nie powinny też trafiać substancje chemiczne, takie jak farby czy oleje. 

 

 

laf/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie