Niedzielski: spada liczba zakażeń wśród pielęgniarek

Polska
Niedzielski: spada liczba zakażeń wśród pielęgniarek
PAP/Leszek Szymański
Szef MZ opublikował na Twitterze wykres informujący o zmniejszającej się liczbie zachorowań na COVID-19 wśród pielegniarek

Liczba zachorowań na COVID-19 wśród pielęgniarek spadła z ponad 500 dziennie w grudniu do poniżej 100 obecnie – poinformował w czwartek wieczorem minister zdrowia Adam Niedzielski. Do tej pory wykonane zostało ponad 150 tys. szczepień w tej grupie zawodowej.

Szef MZ opublikował na Twitterze wykres informujący o zmniejszającej się między grudniem ubiegłego roku a marcem tego roku liczbie zachorowań na COVID-19 wśród pielęgniarek.

 

"Tak wygląda spadek liczby zachorowań na COVID-19 wśród pielęgniarek – od ponad 500 dziennie w grudniu do poniżej 100 obecnie. Do tej pory wykonane zostało ponad 150 tys. szczepień w tej grupie zawodowej" – napisał Niedzielski.

 

 

Dwa dni wcześniej minister opublikował również dane dotyczące lekarzy – w tym przypadku także widoczny był znaczny spadek liczby zakażeń. Niedzielski ocenił wówczas, że wśród lekarzy "nie widać trzeciej fali" zachorowań.

dsk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie