Francja. Mężczyzna wymachiwał nożem przed żydowską szkołą

Świat
Francja. Mężczyzna wymachiwał nożem przed żydowską szkołą
youtube.com
Aresztowanie mężczyzny

Policja zatrzymała w piątek w Marsylii mężczyznę, który wymachiwał nożem przed żydowską szkołą, a następnie chciał się dostać do koszernego supermarketu. Nie wiadomo na razie, jakie były przyczyny zachowania podejrzanego - poinformowała rzeczniczka lokalnej policji.

Policję wezwała ochrona szkoły, gdy przed budynkiem pojawił się mężczyzna ostentacyjnie wymachujący nożem.

 

ZOBACZ: 22-letni nożownik aresztowany. Przejdzie badania psychiatryczne

 

Szkoła została na krótko zamknięta, ponieważ służby bezpieczeństwa przeszukiwały budynek i okolice, by sprawdzić, czy podejrzany nie podłożył ładunków wybuchowych i czy działał sam.

 

 

Nikt nie ucierpiał w tym incydencie, ale w okolicy wzmocniono partole.

 

Krwawe ataki

 

Associated Press przypomina, że we Francji doszło już dwukrotnie do krwawych ataków na żydowskie obiekty: w 2012 zaatakowano szkołę w Tuluzie, a w 2015 koszerny supermarket w Paryżu.

 

 

Jesienią ubiegłego roku dwie osoby zostały zaatakowane przed dawną siedzibą tygodnika satyrycznego "Charlie Hebdo". Po incydencie minister spraw wewnętrznych Francji Gerald Darmanin obiecał chronić francuską społeczność żydowską przed ekstremistami.

 

W 2015 roku doszło do ataków terrorystycznych na redakcję tygodnika „Charlie Hebdo”, następnie powiązany ze sprawcami tego zamachu mężczyzna wziął zakładników w sklepie z żywnością koszerną Hyper Cacher, zabijając cztery osoby.

rsr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie