Test przed wejściem do restauracji. Austria częściowo otwiera gastronomię

Świat
Test przed wejściem do restauracji. Austria częściowo otwiera gastronomię
pixabay.com
Austria planuje otworzyć ogródki restauracyjne.

- Od 27 marca będzie możliwość skorzystania z ogródków restauracyjnych dla osób z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa - przekazała austriacka minister rolnictwa, spraw regionalnych i turystyki. Elisabeth Köstinger wyjaśniła, że respektowane będą darmowe testy dostępne w aptekach.

- Doszliśmy do porozumienia z Ministerstwem Zdrowia - przekazała Köstinger. Wskazała jednak, że gość restauracji będzie potrzebował "drugiej osoby, która potwierdzi, że test został wykonany". 

 

Stopniowe rozluźnianie wewnętrznych obostrzeń trwa w Austrii od początku lutego. Jednocześnie minister spraw wewnętrznych Karl Nehammer wprowadził wówczas ściślejsze kontrole na wszystkich granicach i odradził przyjazdy do kraju. 

 

"Zielone paszporty"

 

"Kontrole graniczne są po to, by przerwać łańcuchy infekcji, które z powodu nowych mutacji wirusa stały się bardziej niebezpieczne. Podczas pandemii podróże powinny być ograniczone do absolutnego minimum" - stwierdził Nehammer w oświadczeniu.

 

ZOBACZ: Lockdown w Niemczech przedłużony. Wiadomo, kiedy pierwsze luzowanie obostrzeń

 

Kanclerz Austrii Sebastian Kurz przekonuje, że Unia Europejska powinna wprowadzić tzw. "zielone paszporty" dla osób, które uzyskały odporność na koronawirusa. W rozmowie z dziennikiem "Bild" podkreślił z kolei, że "lockdown, do którego nikt się nie stosuje, nie ma sensu".

msl/prz/ ost.at, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie