Szedł po ulicy z odciętą głową córki. Niewzruszony przyznał się do morderstwa

Świat
Szedł po ulicy z odciętą głową córki. Niewzruszony przyznał się do morderstwa
Flickr/ptwo/CC BY 2.0
Policjanci nagrali mężczyznę idącego po ulicy z odciętą głową. Przyznał się do morderstwa córki

Sarvesh Kumar szedł po ulicach miejscowości Pandetara w Indiach trzymając w ręku odciętą głowę swojej 17-letniej córki. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, przed zatrzymaniem mężczyzny nagrali jego przyznanie się do winy. Kumar wyjawił, że zabił córkę, bo nie akceptował jej związku z obcym mężczyzną.

W środę wieczorem zszokowani mieszkańcy Pandetary w stanie Uttar Pradesh zauważyli Kumara idącego główną ulicą z odciętą głową kobiety. Jeden ze świadków zaalarmował służby.

 

ZOBACZ: Próbował zlecić zabójstwo. Wpadł po 17 latach

 

Na miejsce przyjechało dwóch funkcjonariuszy, którzy namierzyli mężczyznę. Zamiast jednak zatrzymać go od razu, zaczęli nagrywać całą sytuację telefonami komórkowymi. Kumar nie wahając się podał swoje imię i nazwisko. Wyjawił, że odciął córce głowę ostrym narzędziem, bo "nie akceptował jej związku z obcym mężczyzną".

 

- Zrobiłem to, nie było nikogo innego. Ciało leży w jej pokoju - przekazał niewzruszony. Kumar ujawnił też, że szukał kochanka córki, miał w planach kolejne morderstwo.

Policjant zawieszony

Podczas interwencji mężczyzna stosował się do poleceń policjantów. W jego domu znaleziono resztę ciała 17-latki. Oprócz Kumara, funkcjonariusze zatrzymali również jego żonę, matkę zmordowanej.

 

Rzecznik policji z Harodi Kapil Deo Singh przekazał ponadto, że jeden z policjantów, który dokonał zatrzymania został zawieszony. - Na zdjęciu, które otrzymaliśmy, widać jak niewłaściwie obchodził się z głową kobiety - przekazał funkcjonariusz.

 

Według danych Krajowego Biura Kryminalnego za 2019 r., na które powołuje się stacja NDTV, stan Uttar Pradesh plasuje się na szczycie rankingu rejonów z największą liczbą przestępstw przeciwko kobietom i dzieciom.

Chęć "zmycia hańby"

Zabójstwa honorowe stosowane są dokonywane najczęściej przez mężczyzn, którzy pełnią funkcje głowy rodu. Motywują oni swoje działanie chęcią "zmycia hańby", która mogła spłynąć na rodzinę przez zachowanie uznawane za niewłaściwe w danej społeczności. Najczęściej dokonywane są w przypadku, gdy kobieta nie godzi się na zaaranżowane małżeństwo, jest podejrzewana o pozamałżeńskie stosunki seksualne lub pada ofiarą gwałtu i jest uznawana za "nieczystą".

 

ZOBACZ: Zatrudnił morderców, by uciszyli ofiarę gwałtu. Ci... zabili jego siostrę

 

Organizacja Human Rights Watch wskazuje jednak, że czasami motywacje kierujące zabójcami są bardziej trywialne. Kobieta może narazić się nieodpowiednim strojem, bądź nieposłuszeństwem względem rodziny.

 

Ostatnie dane Biura Kryminalnego wskazują, że w samym 2018 r. w Indiach dokonano 30 zabójstw honorowych. Według oficjalnych danych, na całym świecie rocznie dochodzi do ok. 5 tys. podobnych przypadków, głównie w krajach Bliskiego Wschodu i Azji Południowej.

bas/zdr/ NDTV, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie