Zimoch:odnosiłem wrażenie, że KO staje się partyjnym ramieniem w Sejmie

Polska
Zimoch:odnosiłem wrażenie, że KO staje się partyjnym ramieniem w Sejmie
Polsat News
Tomasz Zimoch zapowiedział, że zamierza pozostać posłem niezrzeszonym

Koalicja Obywatelska miała być szerokim ruchem, także obywatelskim; od pewnego czasu odnosiłem wrażenie, że koalicja staje się partyjnym ramieniem w Sejmie. Dlatego zdecydowałem się na opuszczenie klubu KO - podkreślił Tomasz Zimoch. Zapowiedział, że zamierza pozostać posłem niezrzeszonym.

Zimoch, w przeszłości znany komentator sportowy, związany z Polskim Radiem, o swej rezygnacji w klubie KO poinformował we wtorek pisemnie władze klubu.

 

Później we wpisie na Facebooku podkreślił, że zawsze cenił zasadę "fair play" w sporcie. "Chcę cenić to i polityce. Dlatego, by być fair wobec wyborców, podjąłem dzisiaj decyzję o opuszczeniu klubu parlamentarnego - Koalicja Obywatelska" - wyjaśnił poseł.

 

- Doniesienia o tym, że Grzegorz Schetyna mnie kiedyś zatrzymał, mijają się z rzeczywistością - mówił Interii Zimoch. - Grzegorz Schetyna nie jest szefem partii, klubu. Rozmawiam z wieloma posłami. Nie ma się tu czego doszukiwać - dodaje. Wbrew sejmowym plotkom Tomasz Zimoch nie zasili ugrupowania Szymona Hołowni. A na pewno nie teraz.

 

ZOBACZ: Tomasz Zimoch opuścił klub Koalicji Obywatelskiej

 

Dodał, że Koalicję Obywatelską uważał "za świetny politycznie pomysł". "Przystałem na propozycję startowania w wyborach z przekonaniem, że poszerzony zostanie elektorat, dzięki czemu powstanie nadzieja na zmiany w Polsce. Zawsze będę pamiętał o świetnych rozmowach na ten temat z Grzegorzem Schetyną. Można pewnie zarzucać mu wiele, ale to osoba z wizją, politycznym celem" - zaznaczył Zimoch.

 

▶Fair Play. Zawsze szczególnie ceniłem to w sporcie. Chcę cenić to i polityce. Dlatego, by być fair wobec WYBORCÓW,...

Opublikowany przez Tomasza Zimocha Wtorek, 2 marca 2021

 

Według niego "Koalicja miała być szerokim ruchem, także obywatelskim". "Od pewnego czasu odnosiłem wrażenie, że koalicja staje się partyjnym ramieniem w Sejmie. Dlatego zdecydowałem się na opuszczenie klubu. Platforma Obywatelska zapewne słusznie chce walczyć głównie o swój, od lat niezmienny elektorat. Ale by wygrać konieczne jest… «coś więcej»" - zauważył poseł.

 

"Będę zawsze bezpartyjnym"

 

Podkreślił, że w klubie KO poznał "wiele świetnych osób" i "współpraca z nimi była przyjemnością". "Mam nadzieję, że będziemy pracować nadal. Pozostaję posłem opozycji, będę niezrzeszonym, zawsze bezpartyjnym. Zobaczymy co pokaże czas" - zadeklarował Zimoch.

 

Zapewnił, że "pozostaje dla każdego wyborcy - w Sejmie, w biurach poselskich, na ulicy czy w rozmowie telefonicznej". "Odpowiem chętnie na mail wysłany na moją pocztę, skontaktuję się z potrzebującymi pomocy. Do usłyszenia Do zobaczenia. Razem możemy więcej" - dodał polityk.

 

Tomasz Zimoch do polityki wszedł w 2019 roku za namową ówczesnego lidera PO Grzegorza Schetyny, który zaproponował mu start z miejsca pierwszego listy KO w Łodzi. Otrzymał 47,6 tys. głosów.

 

W ostatnim czasie jego nazwisko często przewijało się w kontekście ewentualnych transferów do nowo utworzonego sejmowego koła Polska 2050 Szymona Hołowni. Politycy ruchu, z którymi rozmawiała we wtorek PAP, nie byli w stanie potwierdzić, że Zimoch rzeczywiście dołączy do Polski 2050. 

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie