EPL przyjęła nowy regulamin. Fidesz opuszcza grupę

Świat
EPL przyjęła nowy regulamin. Fidesz opuszcza grupę
wikimedia commons/European People's Party
Premier Węgier Viktor Orban

Grupa Europejskiej Partii Ludowej przyjęła nowy regulamin, który pozwala na zawieszenie lub wyrzucenie z niej partii. "Viktor Orban zawiadomił, że Fidesz opuszcza grupę w Parlamencie (Europejskim)" - napisał następnie na Twitterze europoseł Jan Olbrycht (PO).

Grupa EPL podała, że zatwierdziła nowy regulamin, aktualizując dotychczasowe przepisy, obowiązujące od października 2013 r. Regulamin został przyjęty kwalifikowaną większością głosów (84,1 proc.).

 

Nowe zasady określają procedury związane z członkostwem w grupie oraz warunki, na jakich mogą mieć miejsce zawieszenia i wyłączenia.

 

ZOBACZ: Węgry zmieniają strategię szczepień. Wydłużono przerwy między kolejnymi dawkami

 

"Viktor Orban zawiadomił, że Fidesz opuszcza grupę w Parlamencie (Europejskim)" - napisał następnie na Twitterze europoseł Jan Olbrycht (PO).

 

Niniejszym informuję, że europosłowie Fideszu rezygnują z członkostwa w grupie Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim - napisał premier Węgier Viktor Orban w liście do szefa grupy EPL w PE Manfreda Webera.

 

List zamieściła w środę na Twitterze węgierska minister bez teki ds. rodzin Katalin Novak.

 

"Nie pozwolimy, aby nasi eurodeputowani byli uciszani lub ograniczani w możliwości reprezentowania naszych wyborców. Walka z pandemią i ratowanie życia pozostaje naszym priorytetem numer jeden. Dlatego po przyjęciu nowych zasad w grupie EPL Fidesz zdecydował się ją opuścić" - dodała Novak na Twitterze.

 

emi/pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie