Nowy sezon "Ninja Warrior Polska". Show, którego jeszcze nikt nie wygrał

Polska
Nowy sezon "Ninja Warrior Polska". Show, którego jeszcze nikt nie wygrał
Polsat
Program od 20:05 w Polsacie poprowadzą Karolina Gilon, Jerzy Mielewski i Łukasz "Juras" Jurkowski

We wtorek 2 marca do Polsatu wraca show "Ninja Warrior Polska". To trzeci sezon turnieju, którego nie udało się jeszcze nikomu wygrać. Na całym świecie dokonało tego zaledwie 9 osób. Zmagania nowych uczestników na ekstremalnie trudnym torze przeszkód od 20:05 w Polsacie.

Przed torem Ninja Warrior stanie 12 uczestników, ich celem będzie pokonanie wszystkich przeszkód i wspięcie się na górę Midoriyama. Dopiero to pozwoli najsprawniejszemu ze śmiałków zostać pierwszym polskim Ninja. 

 

Zdobycie tytułu nie jest zadaniem łatwym. W dwóch poprzednich edycjach w Polsce nie udało się to nikomu. Najbliżej zwycięstwa był uczestnik drugiego sezonu turnieju Robert Bandorz. Uczestnicy każdej edycji "Ninja Warrior Polska" walczą o miano króla sprawności, wybitnego atlety i członka elitarnej grupy kilkunastu osób z całego świata, szczycących się tytułem Wojowników Ninja.

 

- Cieszę się, że po kilku sezonach wytworzył się kult ninja w Polsce, zawodnicy sami się organizują i ćwiczą - zdradzał Jerzy Milewski, prowadzący "Ninja Warrior Polska"  

 

Niereżyserowane show 

 

Oprócz doskonałej rozrywki, która nie podlega żadnej reżyserii, widzowie mają okazję poznać historie zawodników. Okazuje się bowiem, że zmierzenie się z torem przeszkód często bywa łatwiejsze niż zmierzenie się z przeszkodami, serwowanymi przez życie. Dowodem na to może być historia Filipa Cybulskiego z Poznania.

 

ZOBACZ: Rafał Maślak w „Ninja Warrior Polska”: Ten program uzależnia

 

- Od szóstego roku życia zajmuję się sportem. Byłem w mistrzowskiej czołówce Polski w rugby, skoku w dal i skoku o tyczce. W wyniku choroby dwubiegunowej na długie lata zostałem wykluczony ze sportu – wspomina sportowiec. – Teraz wracam, bo chcę dać siłę i motywację ludziom, którzy borykają się z podobnymi chorobami co ja - dodaje.

 

WIDEO: Nowy sezon "Ninja Warrior Polska". Show, którego jeszcze nikt nie wygrał

  

 

Nagroda pieniężna w wysokości 150 tysięcy złotych to tylko dodatek do chwały, jaka okryje pierwszego Polaka, który pokona wszystkie trzydzieści dwie przeszkody, w tym morderczą Górę Midoriyama. Wysoka na ponad dwadzieścia trzy metry stalowa konstrukcja to kulminacja zmęczenia dla uczestników show oraz emocji dla widzów śledzących ich zmagania.

 

Program od 20:05 w Polsacie poprowadzą Karolina Gilon, Jerzy Mielewski i Łukasz "Juras" Jurkowski.

red/ polsatnews.pl, polsatsport.pl, polsat.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie