Portugalia. Epidemiolodzy ogłosili koniec trzeciej fali. Rząd znosi obostrzenia

Świat
Portugalia. Epidemiolodzy ogłosili koniec trzeciej fali. Rząd znosi obostrzenia
PAP/EPA/ANTÓNIO COTRIM
Premier Portugalii Antonio Costa

Rząd Portugalii Antonia Costy ogłosił zniesienie restrykcji sanitarnych najwcześniej od 16 marca, choć według portugalskich epidemiologów dobiegła końca trzecia fala Covid-19.

Jak poinformowała w sobotę portugalska minister zdrowia Marta Temido, sytuacja epidemiczna w kraju jest obecnie zbliżona do tej z jesieni. Wskazała, że podczas minionej doby zanotowano 1071 infekcji.

 

ZOBACZ: Portugalia przedłuża stan wyjątkowy

 

- W ciągu ostatniej doby zmarły 33 osoby. To najniższy poziom zgonów notowanych w naszym kraju od października - wyjaśniła Temido, przypominając, że według epidemiologów trzecia fala Covid-19 dobiegła końca.

 

Ryzyko nasilenia się epidemii nadal duże

 

Przedstawicielka resortu potwierdziła deklaracje premiera Costy, że dopiero w drugiej połowie marca należy spodziewać się rozluźnienia restrykcji sanitarnych. Wskazała, że ryzyko nasilenia się epidemii wciąż jest duże.

 

Tymczasem w sobotnie popołudnie kilkuset manifestantów, w tym przedsiębiorców, domagało się od rządu w lizbońskiej dzielnicy Belem natychmiastowej likwidacji obostrzeń epidemicznych, m.in. godziny policyjnej i weekendowego zakazu opuszczania powiatów.

emi/prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie