Śmierć polskiej modelki. Niemiecki dziennik: wznowiono śledztwo przeciwko piłkarzowi Bayernu

Świat
Śmierć polskiej modelki. Niemiecki dziennik: wznowiono śledztwo przeciwko piłkarzowi Bayernu
Instagram/Kasia Lenhardt
"Bild": wznowiono śledztwo przeciwko piłkarzowi Bayernu po samobójstwie polskiej modelki

Prokuratura w Monachium wznowiła śledztwo przeciwko piłkarzowi Bayernu Jerome'owi Boatengowi podejrzanemu o napaść na swą ówczesną dziewczynę, polską modelkę Kasię Lenhardt - podał w środę dziennik "Bild". Śledztwo wznowiono po tym, jak Polka popełniła samobójstwo.

Według "Bilda", piłkarz jest podejrzewany o naderwanie ucha partnerki. Śledztwo w tej sprawie wszczęto w 2019 roku, lecz później je umorzono. Sprawa została ponownie otwarta tuż po tym, jak Lenhardt popełniła samobójstwo 9 lutego w swym mieszkaniu w Berlinie. Według prokuratury, powodem wznowienia dochodzenia było pojawienie się nowych informacji w toku dochodzenia w sprawie śmierci Polki.

 

ZOBACZ: Kraków: 41-latek zastrzelił matkę, następnie popełnił samobójstwo

 

Przeciwko 32-letniemu reprezentantowi Niemiec toczy się także postępowanie w sprawie napaści na byłą partnerkę, Sherin Senler.

 

Związek Lenhardt z Boatengiem, a także ich późniejszy konflikt prowadzony m.in. za pośrednictwem mediów społecznościowych był żywo relacjonowany przez tabloidy. 2 lutego piłkarz ogłosił zakończenie związku.

 

Polska modelka zasłynęła w 2012 roku udziałem w prowadzonym przez Heidi Klum programie "German's Next Top Model”. Kasia Lenhardt zajęła wtedy czwarte miejsce. 

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie