Policjanci klęczeli na szyi weterana przez 5 minut. 30-latek zmarł

Świat
Policjanci klęczeli na szyi weterana przez 5 minut. 30-latek zmarł
pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
Policja przez dwa miesiące nie opublikowała żadnych informacji na temat zajścia

5 minut mieli klęczeć policjanci na karku 30-letniego weterana marynarki wojennej w północnej Kalifornii. Mężczyzna błagał, aby go nie zabijali, a później stracił przytomność. Po trzech dniach zmarł w szpitalu. Dramat rozegrał się w jego rodzinnym domu, na dzień przed Wigilią. Wszystko działo się na oczach jego siostry i matki. Teraz rodzina złożyła pozew przeciw funkcjonariuszom.

Funkcjonariuszy, do domowej awantury w mieście Antioch w północnej Kalifornii (USA), wezwała młodsza siostra mężczyzny. Zdarzenie miało miejsce 23 grudnia ubiegłego roku. Kobieta obawiała się, że może on skrzywdzić ich matkę.

 

ZOBACZ: USA. Nożownik zabił dwie osoby w nowojorskim metrze. Szuka go policja

 

Ustalono, że 30-letni Angelo Quinto "cierpiał na stany lękowe, depresję i paranoję przez ostatnich kilka miesięcy" - przekazano w pozwie o "bezprawne spowodowanie śmierci" (zakłada, że poszkodowany poniósł śmierć wskutek zaniedbania lub bezprawnego działania oskarżonego - red.), który 18 lutego złożyli prawnicy rodziny do prokuratury.

 

Wyrwali go z ramion matki

 

CNN informuje, że w trakcie awantury matka, Maria Quinto-Collins, starała się uspokoić syna. Kobieta twierdzi, że objęła 30-latka i splotła dłonie za jego plecami. Po kilku minutach na miejscu zjawili się wezwani wcześniej funkcjonariusze. - Zapytali mnie, czy mama ramionami krępuje mojego brata, czy to on ją krępuje - powiedziała "NBC" Isabella Collins, 18-letnia siostra ofiary.

 

 

Prawnik rodziny, John L. Burris, przekazał, że po chwili, z niejasnych przyczyn, wyrwali syna z rąk matki, a później "rzucili go na podłogę" i obezwładnili. - Ci policjanci z Antioch nałożyli Angelo kajdanki, ale jednocześnie nie zaprzestali ataku na niego i z niewytłumaczalnych powodów zaczęli używać "techniki George'a Floyda", umieszczając kolano na szyi mężczyzny. Zignorowali przy tym słowa pana Quinto, który krzyczał: "Proszę, nie zabijajcie mnie" - powiedział Burris, cytowany przez "Los Angeles Times".

 

 

Maria Quinto-Collins utrzymuje, że policjanci dusili jej syna kolanem przez blisko 5 minut. Kobieta próbowała ich powstrzymać, ale nie zareagowali na jej błagania.

 

 

Gdy 30-latek stracił przytomność, zaczęła nagrywać zajście. Wideo zostało opublikowane w mediach społecznościowych. Widzimy na nim, jak funkcjonariusze odwracają na plecy nieprzytomnego mężczyznę, z którego ust wypływa krew, a następnie wynoszą go z pomieszczenia.

 

 

Angelo Quinto zapadł w śpiączkę i został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł po trzech dniach.

 

Policja przez dwa miesiące nie opublikowała żadnych informacji na temat zajścia. Sprawy nie komentują również urząd miasta i miejscowy departament policji.

rsr/ac/ CNN, "Los Angeles Times"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie