Piaski. Nastoletni bracia ciężko ranni w wypadku. Młodszy walczy o życie

Polska
Piaski. Nastoletni bracia ciężko ranni w wypadku. Młodszy walczy o życie
KPP Kępno
Obaj bracia trafili do szpitali. Doznali rozległych, poważnych obrażeń ciała

Dwaj bracia w wieku 17 i 14 lat walczą w szpitalach o życie po wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 11 w wielkopolskich Piaskach. Policja prowadzi czynności wyjaśniające w sprawie – poinformował w środę rzecznik prasowy kępińskiej policji sierż. Rafał Stramowski.

We wtorek po godz. 19 na krajowej "11" w Piaskach motorower zderzył się z busem na prostym odcinku. Pierwszym pojazdem jechali bracia w wieku 17 i 14 lat, mieszkający w powiecie kępińskim. Z kolei samochodem dostawczym kierował 38-letni mieszkaniec gmimy Byczyna w woj. opolskim.

 

Ze wstępnych ustaleń kępińskiej policji wynika, że nastolatkowie jechali w kierunku Kępna. Natomiast kierujący busem próbował skręcić na parking i najprawdopodobniej wymusił pierwszeństwo.

 

KPP Kępno

 

Nastolatkowie mają ciężkie obrażenia

 

Policjant dodał, że na razie nie można jednoznacznie wskazać winnego spowodowania wypadku. Zabezpieczany jest monitoring z pobliskich fabryk, którego kamery skierowane są na drogę.

 

KPP Kępno

 

Nastolatkowie z bardzo ciężkimi obrażeniami zostali przetransportowani do szpitali w Ostrowie Wlkp. i Kaliszu. - 17-letni pacjent trafił na oddział chirurgii dziecięcej; doznał wielonarządowego urazu, a jego stan zdrowia jest dość ciężki – powiedział rzecznik prasowy ostrowskiego szpitala lekarz Adam Stangret.

 

KPP Kępno

 

Natomiast 14-latek – jak powiedział rzecznik prasowy szpitala w Kaliszu Paweł Gawroński - walczy o życie; jego stan jest bardzo ciężki. - Chłopiec przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej – dodał.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie