Próbował podpalić kobietę i jej córkę "miotaczem ognia". Poszukiwany mężczyzna ze swastyką na czole

Świat
Próbował podpalić kobietę i jej córkę "miotaczem ognia". Poszukiwany mężczyzna ze swastyką na czole
WA Police
Australijska policja szuka mężczyzny ze swastyką na czole

Mężczyzna uzbrojony w dezodorant i zapalniczkę zaatakował kobietę i jej nastoletnią córkę w Gosnell na przedmieściach australijskiego Perth. Napastnik podpalił ramię kobiety, wykrzykiwał też rasistowskie hasła. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach mężczyzny. Jako znak rozpoznawczy podano... swastykę na czole.

Zaatakowane osoby - matka i jej nastoletnia córka, mające rdzenne, australijskie korzenie, szły w stronę galerii handlowej, gdy nieznany im mężczyzna ze swastyką na czole podszedł do nich, wykrzykując rasistowskie obelgi.

 

ZOBACZ: Francja: sprofanowano chrześcijański cmentarz. Na grobach namalowano swastyki

 

Policja przekazała w komunikacie, że napastnik miał przy sobie dezodorant i zapalniczkę. Prowizorycznym "miotaczem ognia" podpalił ramię kobiety, powodując u niej niegroźne obrażenia. Po wszystkim uciekł zanim służby pojawiły się na miejscu.

 

- To tchórzliwy i przypadkowy atak. Takie zachowanie nie będzie akceptowane w naszej społeczności - określił starszy sierżant Sean Bell, który prowadzi śledztwo.

 

Tatuaż albo farba

Policja Australii Zachodniej opublikowała nagrania z monitoringu oraz portret pamięciowy mężczyzny, prosi o pomoc w jego identyfikacji. Według funkcjonariuszy napastnik mógł mieć ok. 40 lat i 175 cm wzrostu.

 

Świadkowie zeznali, że poszukiwany miał na czole białą swastykę. Nie wiadomo jednak, czy był to tatuaż, czy zmywalna farba.

 

- Sam atak na matkę i córkę, które próbowały po prostu kupić coś do jedzenia, jest okropny. Sytuację pogarsza fakt, że atak był motywowany rasizmem. Sprawa jest traktowana przez nas niezwykle poważnie - dodał Bell.

bas/grz/ WA Today, 9news
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie