Bez kwarantanny po przylocie z Schengen. Wymagany ujemny wynik testu lub zaświadczenie o szczepieniu

Polska
Bez kwarantanny po przylocie z Schengen. Wymagany ujemny wynik testu lub zaświadczenie o szczepieniu
zdj. ilustracyjne, wikimedia commons/Azymut
Bez kwarantanny po przylocie z Schengen

Pasażerowie przylatujący do Warszawy ze strefy Schengen, którzy posiadają potwierdzenie szczepienia na koronawirusa albo negatywny wynik testu antygenowego lub RT-PCR w kierunku COVID-19 mogą zostać zwolnieni z obowiązkowej kwarantanny - poinformowało w poniedziałek Lotnisko Chopina.

"Pasażerowie przylatujący do Warszawy ze strefy Schengen, którzy posiadają potwierdzenie szczepienia na koronawirusa albo negatywny wynik testu antygenowego lub RT-PCR w kierunku COVID-19 (wykonany na 48 godzin przed przekroczeniem granicy Polski, licząc od momentu wyniku testu) mogą zostać zwolnieni z obowiązkowej kwarantanny" - przekazano w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej warszawskiego Lotniska Chopina.

 

Jak informuje Graniczna Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna - czytamy w komunikacie - "pasażerowie przylatujący na Lotnisko Chopina w Warszawie z krajów Schengen, mogą dołączyć wspomnianą dokumentację do Karty Lokalizacji Pasażera lub przesłać na adres sekretariat@gssewarszawa.pl, z wyraźnie zaznaczonym numerem rejsu, kierunkiem i datą przylotu".

 

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 22 650 25 33 w godz. 7.25 do 15.00 od poniedziałku do piątku, całodobowo pod nr telefonu: 22 650 60 60, 602 220 181 lub na stronie www.gov.pl/web/gsse-warszawa.

 

Szybkie testy na lotnisku

 

Lotnisko przypomina, że pasażerowie wylatujący z Warszawy mogą wykonać szybkie testy antygenowe, jak również testy RT-PCR w kierunku Covid-19.

 

W tym celu należy zgłosić się do punktu odpowiednio wcześniej, ponieważ odbiór wyniku testu RT-PCR możliwy jest po 24 godzinach. Wyniki wydawane będą również w Mobilnym Punkcie Pobrań zlokalizowanym przy terminalu.

 

Lotnisko przypomniało, że szybki test antygenowy kosztuje 200 zł, test RT-PCR - 520 zł.

 

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce. Zarządza nim Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze". W 2020 roku port obsłużył 5,482 mln pasażerów, co dało spadek o 70,9 proc. wobec 2019 r.

dsk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie