Ponad 130 zarzutów dla oszustów. Polowali na ekskluzywne telefony

Polska
Ponad 130 zarzutów dla oszustów. Polowali na ekskluzywne telefony
Polsat News
Oszuści usiłowali wyłudzić 130 tys. zł

Policjanci z Wrocławia zatrzymali trzech mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, podejrzanych o dokonanie serii oszustw. Jak poinformowała KP Policji w Kędzierzynie-Koźlu, przedstawiono im już 135 zarzutów.

Na ślad działalności grupy przestępczej specjalizującej się w wyłudzeniach drogich telefonów od różnych operatorów sieci komórkowych oraz pożyczek gotówkowych w instytucjach finansowych wpadli policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością KW Policji we Wrocławiu.

 

ZOBACZ: Gdańsk. Pijany 53-latek wyrwał szlaban i upadł na twarz. Potem uderzył policjanta

 

Jak informuje kędzierzyńsko-kozielska policja, funkcjonariusze z Wrocławia wspólnie z policjantami z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 62 lat, którzy wspólnie mieli się dopuścić 135 przestępstw.

 

Usiłowali wyłudzić 300 tysięcy złotych

 

Dzięki zgromadzonemu materiałowi dowodowemu mężczyznom przedstawiono 13 zarzutów dotyczących oszustw na kwotę ponad 35 tysięcy złotych oraz 122 zarzuty usiłowania wyłudzeń na kwotę ponad 300 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali cześć utraconych w wyniku przestępstwa telefonów komórkowych.

 

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kędzierzynie-Koźlu sąd zastosował wobec 43-latka 3-miesięczny tymczasowy areszt, a wobec pozostałych dwóch osób policyjny dozór.

 

Sprawa jest rozwojowa, a funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Za zarzucane czyny całej trójce grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

rsr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie