Warszawa przygotowuje się na atak zimy. 170 pługosolarek wyjechało na ulice

Moto
Warszawa przygotowuje się na atak zimy. 170 pługosolarek wyjechało na ulice
PAP/Piotr Nowak
Pługopiaskarka na ulicy Warszawy

Meteorolodzy ostrzegają przed marznącymi opadami i gołoledzią, dlatego pługosolarki wyjechały już na mosty, wiadukty i strome ulice w Warszawie - poinformowała w piątek rzecznik stołecznego ratusza Karolina Gałecka. Jak podał Zarząd Oczyszczania Miasta, w tej chwili na ulicach działa 170 takich maszyn.

Jak przekazał w piątek ZOM, od godz. 12.30 aż 170 posypywarek działa na ulicach, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej. "To w sumie 1500 km stołecznych ulic. Pozostałe oczyszczane są m.in. na zlecenie urzędów dzielnic" - napisano w komunikacie.

 

Podkreślono w nim również, że Zarząd Oczyszczania Miasta przez całą dobę sprawdza stan nawierzchni ulic. Monitoruje aktualne dane meteorologiczne i prognozy pogody, a jeśli będzie taka potrzeba, zleci kolejną akcję.

 

PAP/Piotr Nowak

 

 

Wcześniej rzecznik stołecznego ratusza podała, że meteorolodzy ostrzegają w piątek przed marznącymi opadami i gołoledzią, dlatego pługosolarki wyjechały na mosty, wiadukty i strome ulice w Warszawie. "Monitorujemy pogodę i stan ulic. Apelujemy do kierowców - zachowajcie dziś szczególną ostrożność" - napisała na Twiiterze Karolina Gałecka.

 

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie