Senator Ewa Matecka wstąpiła do Platformy Obywatelskiej

Polska
Senator Ewa Matecka wstąpiła do Platformy Obywatelskiej
PAP/Mateusz Marek
Ewa Matecka zasiada w Senacie pierwszą kadencję

Senator KO Ewa Matecka, do tej pory bezpartyjna, przystąpiła do Platformy Obywatelskiej – poinformował w piątek szef klubu senatorów Koalicji Obywatelskiej Marcin Bosacki.

- Dziś pani senator złożyła deklarację, która została dostarczona do Biura Krajowego PO. Ja się bardzo cieszę jako przewodniczący grupy senackiej KO, bo pani senator Matecka jest nie tylko moją krajanką z Wielkopolski, ale jest bardzo aktywną senatorką w kwestiach zdrowia, kultury, oświaty, więc jest to bardzo miła wiadomość dla naszej partii - podkreślił Bosacki.

 

ZOBACZ: Koalicja Polska chce likwidacji Rady Mediów Narodowych. Jest projekt

 

Ewa Matecka zasiada w Senacie pierwszą kadencję; wcześniej była związana z samorządem, w latach 2014-2019 pełniła urząd wiceprezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. W wyborach przed dwoma laty w swym okręgu pokonała senatora PiS Łukasza Mikołajczyka, późniejszego wojewodę wielkopolskiego (odwołanego w grudniu w związku z kontrowersjami wokół budowy tzw. zamku w Stobnicy).

 

Członkini trzech komisji

 

Senator Matecka (z wykształcenia archeolog, absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) zasiada w trzech senackich komisjach: Kultury i Środków Przekazu, Komisji Zdrowia oraz Komisji Nadzwyczajnej do spraw Klimatu.

 

Aktywny udział Matecka brała też w czwartkowej dyskusji w Senacie w sprawie wyboru nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Kandydata na ten urząd, wybranego wcześniej przez Sejm, Piotra Wawrzyka pytała m.in. o ochronę praw osób LGBT i młodzieży, która – jak mówiła – często pada ofiarą agresji w szkole.

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie