Ilu medyków zmarło przez koronawirusa? Dane Ministerstwa Zdrowia

Polska
Ilu medyków zmarło przez koronawirusa? Dane Ministerstwa Zdrowia
zdjęcie ilustracyjne/ Polsat News
Ministerstwo Zdrowia: koronawirus przyczynił się do śmierci m.in. 94 lekarzy i 73 pielęgniarek

Koronawirus przyczynił się do śmierci m.in. 94 lekarzy, 73 pielęgniarek, 2 diagnostów laboratoryjnych, 13 dentystów, 5 farmaceutów, 7 ratowników medycznych i 5 położnych - wynika z danych Ministerstwa Zdrowia.

Udostępnione PAP w piątek zestawienie pokazuje, że od początku epidemii w Polsce zakażenie SARS-CoV-2 wykryto m.in. u 22 149 lekarzy, 1801 diagnostów laboratoryjnych, 56 069 pielęgniarek, 5349 położnych, 3245 ratowników medycznych, 2138 dentystów i 2430 farmaceutów.

 

ZOBACZ: WHO: koronawirus ewoluuje i ma nad nami przewagę

 

Od 4 marca w Polsce zakażenie koronawirusem potwierdzono u 1 614 446 osób. Zmarło 41 582 chorych. 

Kiedy decyzja ws. obostrzeń?

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował we wtorek, że "decyzje ws. obostrzeń po 28 lutego będą zależały od danych epidemicznych, które spłyną pod koniec tego tygodnia". Zaznaczył jednocześnie, że ogłoszenia decyzji nie należy spodziewać się wcześniej niż w pierwszej połowie przyszłego tygodnia.

 

ZOBACZ: Koronawirus - Raport Dnia. Czwartek, 18 lutego

 

Większość dotychczasowych ograniczeń, jak zakaz organizacji wesel, działalność gastronomii tylko na wynos, została ostatnio przedłużona do 28 lutego. Od ubiegłego piątku mogą być otwarte, w reżimie sanitarnym, kina, teatry, muzea, filharmonie i opery, baseny i stoki narciarskie. Hotele i pensjonaty mogą udostępniać gościom połowę swoich miejsc noclegowych.

ms/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie