18-latek molestował 6-latkę. Sąd nie uwzględnił wniosku o areszt

Polska
18-latek molestował 6-latkę. Sąd nie uwzględnił wniosku o areszt
Polsat News
Prokuratura w sprawie 18-latka skierowała do otwockiego sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu, ale sąd go nie uwzględnił

18-letni mieszkaniec powiatu otwockiego molestował seksualnie sześciolatkę. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny, ale sąd go nie uwzględnił. - Prokuratura złożyła zażalenie na decyzję sądu - powiedziała prokurator Katarzyna Skrzeczkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Sprawę molestowania 6-letniej dziewczynki przez 18-letniego mieszkańca powiatu otwockiego opisała "Linia Otwocka". Jak podała, dziewczynka nie jest spokrewniona z nastolatkiem, mimo że mieszkali pod jednym dachem razem z rodziną.

 

ZOBACZ: Skazano go za molestowanie nieletnich. Polak prowadził hostel na Filipinach

 

Niedawno dziecko zaczęło inaczej się zachowywać, co bardzo zaniepokoiło mamę. "Kiedy kobieta odkryła, że córka doświadczyła »złego dotyku«, zgłosiła sprawę policji. Okazało się, że 18-latek, który z nimi mieszkał, molestował seksualnie dziewczynkę" - napisała "Linia Otwocka".

 

Sąd nie uwzględnił wniosku o areszt

 

Mężczyzna usłyszał zarzuty w związku z art. 200 par. 1 Kodeksu karnego dotyczącym osoby poniżej 15. roku życia. Grozi mu do 12 lat więzienia.

 

Prokuratura w sprawie 18-latka skierowała do otwockiego sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu, ale sąd go nie uwzględnił. -Prokuratura złożyła zażalenie na decyzję sądu - powiedziała prokurator Katarzyna Skrzeczkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

 

Jak dodała wobec 18-latka zastosowano dozór policyjny. Nie może on też kontaktować się z pokrzywdzoną dziewczynką.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie