Szczepienia nauczycieli. Rejestracja została przedłużona

Polska
Szczepienia nauczycieli. Rejestracja została przedłużona
PAP/Andrzej Grygiel
Na zdjęciu: szczepienie nauczycieli w Sosnowcu

Rejestracja nauczycieli na szczepienia przedłużona do piątku (19 lutego) do końca dnia - poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki. Wcześniej planowano, że zakończy się ona w czwartek. Oznacza to, że ta grupa zawodowa zyskała jeden dodatkowy dzień, by zapisać się na szczepienie.

"Uwaga! Rejestracja na szczepienia przedłużona do piątku, 19 lutego, do końca dnia! Zachęcamy nauczycieli ze szkół i placówek, nauczycieli akademickich i innych osób prowadzących zajęcia na uczelniach do zgłaszania się do szczepień!" - napisało MEiN na Twitterze.

 

 

Wiceminister: zgłosiło się ponad 500 tys. nauczycieli i wykładowców

 

Wszyscy nauczyciele będą szczepieni preparatem firmy AstraZeneca. Rejestracja dla nich rozpoczęła się w poniedziałek o godzinie 8:00; zapisywać mogą się nauczyciele, nauczyciele akademiccy i inne osoby prowadzące zajęcia na uczelni, które urodziły się po 31 grudnia 1955 r. 

 

Ci urodzeni w 1955 r. i wcześniej, będą mogli zaszczepić się później.

 

ZOBACZ: Niepożądane odczyny poszczepienne. Który preparat powoduje ich najmniej?

 

Wprowadzono dwa oddzielne systemy zgłoszeń: dla nauczycieli uczących w szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych za pomocą Systemu Informacji Oświatowej, a także dla nauczycieli akademickich i innych osób prowadzących zajęcia na uczelniach za pośrednictwem systemu POL-on.

 

Wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek poinformowała w czwartek na antenie Radia Wrocław, że do szczepień przeciwko COVID-19 zgłosiło się już ponad 500 tys. nauczycieli i wykładowców. Do tej pory szczepionkę otrzymało w Polsce 65 tys. pedagogów.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie