Rozlewnia szczepionek w Polsce. Wiceminister podał datę

Polska
Rozlewnia szczepionek w Polsce. Wiceminister podał datę
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska

Planujemy budowę linii do rozlewania szczepionek. Jej uruchomienie będzie możliwe dopiero jesienią - poinformował w czwartek wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska.

- Planujemy budować linię do rozlewania szczepionek. To być może za kilka tygodni się stanie. Uruchomienie takiej linii będzie możliwe dopiero na jesien - powiedział na antenie TV Republika wiceminister zdrowia.

 

Przekazał, że "jest prowadzona rozmowa z jedną firmą, ale to są rozmowy poufne, więc nie może zdradzić nazwy".

 

- Jest to także nadzieja dla Polski, że ta szczepionka będzie tutaj rozlewana w naszym kraju, więc będzie u nas na miejscu. Może wtedy także dostawy do naszego kraju, do naszych obywateli będą zdecydowanie łatwiejsze i bardziej skoordynowane - wskazał Kraska.

 

ZOBACZ: Szczepienia w Polsce. Dworczyk: odsetek osób po pierwszej dawce najwyższy w UE

 

Kilka dni temu wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział w rozmowie z Polsat News, że za kilka tygodni ruszy w Polfie Tarchomin, jako spółce Skarbu Państwa, rozlewnia szczepionki przeciw Covid. - Kończy się przygotowanie linii, która kosztem 40 mln zł została przygotowana do tego - poinformował.

 

Jak tłumaczył, jeśli chodzi o produkcję szczepionki, to kwestia "na lata" i bardzo kosztowna. - W produkcję potrzeba zainwestować ok. 3 mld zł, co nie znaczy, że nie będziemy tego robić - dodał. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie