Przemysław Czarnek sprawdzi treść podręczników szkolnych. Do współpracy zaprosił ekspertów

Polska
Przemysław Czarnek sprawdzi treść podręczników szkolnych. Do współpracy zaprosił ekspertów
Polsat News/ zdj. archiwalne
Ministerstwo przeanalizuje treść podręczników

Resort edukacji przeanalizuje treść podręczników szkolnych. Dziś w ministerstwie edukacji i nauki pracować będą trzy zespoły ekspertów. Na początek sprawdzą treści z obszaru nauk humanistycznych.

Dziś eksperci przeanalizują podręczniki z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie. W rozmowie z "Naszym Dziennikiem" Radosław Brzózka, szef gabinetu Przemysława Czarnka przyznał, że specjaliści "zapoznają się z tym, w jaki sposób podstawy programowe zostały odzwierciedlone w podręcznikach."

 

Brzózka wyjaśnił zasadniczy kierunek, jaki przyświeca zaproszonym do współpracy ekspertom."Wiedza przekazywana uczniom ma być podawana nie w oderwaniu od tożsamości cywilizacyjnej Polaków, ale w kontekście kultury łacińskiej, bo w tej kulturze szczególnie pielęgnuje się wszelką naukę, poszukuje się mądrości" - powiedział. 

 

 

"Jesteśmy dziedzicami tradycji greckiej, antycznej, ale też tymi, którzy oświetleni światłem Ewangelii poszukują prawdy w sposób pozbawiony uprzedzeń i dbają o to, żeby ta prawda była dostępna w sposób powszechny, a nie była jakąś wiedzą tajemną. Niestety, w wielu kulturach i cywilizacjach tak się dzieje, że dostęp do prawdy jest wręcz blokowany" - dodał Brzózka, cytowany w dzienniku. 

 

 

dsk/sgo/ Nasz Dziennik, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie