76-latek był poszukiwany. Wpadł, bo zaatakował laską ekspedientkę

Polska
76-latek był poszukiwany. Wpadł, bo zaatakował laską ekspedientkę
zdjęcie ilustracyjne/ Pixabay
Łódź: 76-latek zaatakował laską ekspedientkę - grozi mu 5 lat więzienia

Do pięciu lat więzienia grozi 76-latkowi, który w jednym z łódzkich sklepów zaatakował laską ekspedientkę, bo ta nie chciała mu sprzedać chleba na tzw. kreskę. Mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy Łódź Widzew.

Jak poinformowała w poniedziałek Katarzyna Zdanowska z łódzkiej policji, do zdarzenia doszło w ub. tygodniu. Do jednego z łódzkich sklepów wszedł mężczyzna, który wielokrotnie w przeszłości korzystał z zakupów na tak zwaną kreskę. Tym razem również chciał w ten sposób zrobić zakupy. Ze względu na wcześniejsze niezapłacone rachunki, spotkał się z odmową.

 

ZOBACZ: Warszawa: awantura seniorów w domu opieki. Nie żyje pobity 75-latek

 

Zdenerwowany takim obrotem sprawy, przy użyciu laski, o której się poruszał, uderzył ekspedientkę i zabrał bochenek chleba, za który nie zapłacił.

 

Policjanci szybko ustalili sprawcę rozboju. Był to 76-latek, bez stałego miejsca zameldowania. Dodatkowo okazało się, że jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy Łódź Widzew. Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju mniejszej wagi. Grozi mu kara do pięciu lat więzienia. 

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie