Fałszywa prawniczka, której tożsamości nie znał nawet mąż. "Państwo w Państwie" o 19:30

Polska
Fałszywa prawniczka, której tożsamości nie znał nawet mąż. "Państwo w Państwie" o 19:30
Polsat News

Fałszywa prawniczka przez lata wyłudzała od ludzi pieniądze. Okłamywała wszystkich wokół, a prawdziwej tożsamości kobiety nie znał nawet jej własny mąż. Teraz, ofiary nie są w stanie odzyskać ani grosza, bo oszustka jest nieuchwytna dla wymiaru sprawiedliwości. "Państwo w Państwie" o 19:30 w Polsacie i Polsat News.

Katarzyna K. przez lata prowadziła biuro prawne. Udzielała ludziom porad, przyjmowała pełnomocnictwa, klienci wracali się do niej "pani mecenas". Jest jednak jeden problem… kobieta nigdy nie skończyła studiów prawniczych, a swój biznes prowadziła tylko po to, aby wyłudzać pieniądze.

 

ZOBACZ: Oszustwa "na karetkę". Zatrzymano dwóch mężczyzn

 

- Otumaniła mnie, inaczej tego nazwać nie można. Opowiadała o swoim życiu, o mężu marynarzu, o ciążach, o problemach swoich. Można powiedzieć że stałyśmy się dobrymi znajomymi – tłumaczy Jolanta Grabska, jedna z poszkodowanych.

 

Wideo: reporterzy "Państwa w Państwie" porozmawiali z oszukanymi przez kobietę osobami

  

Oprócz opłat za nieprofesjonalne usługi, kobieta wyłudzała również pożyczki od swoich klientów. Schemat działania był prosty. Kobieta najpierw zaprzyjaźniała się z nimi, a później pod pozorem poważnych sytuacji życiowych prosiła o pomoc finansową. Obiecywała, że dług spłaci, jednak po przekazaniu pieniędzy kontakt się urywał.

 

- Pani Katarzyna jest kobieta wielu twarzy. Ja poznałam ją jako właścicielkę kancelarii porad prawnych. Prowadziła moje sprawy przez 5 lat. W ten sposób zdobyła moje zaufanie… W pewnym momencie poprosiła o pieniądze, jej ojciec miał być bardzo chory. To pożyczyłam… - opowiada Aneta Łopieńska, jedna o oszukanych.

 

Był przekonany, że żeni się z prawniczką

 

Kobieta była na tyle sprytna i zdeterminowana, że jej prawdziwej tożsamości nie znał nawet jej mąż. Mężczyzna był przekonany, że żeni się z prawniczką. O tym, kim naprawdę jest jego żona dowiedział się podczas jednej z rozpraw sądowych.

 

Ja ją poznałem w ramach współpracy w dziedzinie prawa. Miała kancelarię, otaczała się prawnikami, miała znajomości. Nic nie wskazywało na to, że coś ukrywa – mówi Grzegorz Kurowski, były mąż fałszywej prawniczki.

 

Mimo wyroków skazujących komornicy nie są w stanie ściągnąć z niej należności. Oficjalnie nie ma ani grosza, mimo że żyje na wysokim poziomie, jeździ drogimi samochodami. Prowadziła gabinet kosmetyczny, jednak nie był on zarejestrowany na nią. Komornicy nie są w stanie jej zlokalizować mimo że… na portalach erotycznych pojawiają się anonse ze zdjęciami kobiety.

 

Mimo działań komornika, szeregu zapytań i czynności które podejmuje no nie udało się ustalić tego majątku. W konsekwencji, bardzo niechętnie, ale komornik musi złożyć broń – tłumaczy Krzysztof Pietrzyk z Izby Komorniczej w Warszawie.

 

Fałszywa prawniczka twierdzi, że jest prześladowana przez swoich byłych klientów i to ona jest ofiarą w tej sytuacji. Więcej w materiale Agnieszki Zalewskiej o 19:30 w programie Państwo w Państwie

msl/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie